Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Warszawa na piechotę - najlepsze atrakcje

 

Warszawa z perspektywy spacerowicza jest miastem pełnym nieoczywistych zakamarków i ciekawych miejsc. Zwiedzanie stolicy na piechotę to cenne doświadczenie, ponieważ nie traci się widoków, które rozmywają się w czasie pokonywania tych samych tras innym, niż własne stopy środkiem lokomocji. W trakcie warszawskiej przechadzki warto wybrać się na Pragę, aby zobaczyć kilka znakomitych murali, odwiedzić najwęższy dom na świecie i zrelaksować się w trakcie zwiedzania ogrodów Łazienek Królewskich. Tego rodzaju eskapadę najlepiej podzielić na trzy dni.

 

Praskie murale, które warto zobaczyć

 

Piesze zwiedzanie w Warszawie najlepiej rozpocząć od prawego brzegu Wisły - na Pradze. Jest tam największe w mieście skupisko murali, które zdobią ściany starych kamienic i w naturalny sposób ożywiają krajobraz. Spacer ulicą Strzelecką, która uważana jest na streetartową chlubę dzielnicy, obfituje w wiele wizualnych niespodzianek. Znajdują się tam, m. in. prace: „Warszawa Wschodnia”, podwórko pełne wizerunków świętych oraz różowo-czerwone portrety wykonane w ramach Kobierców 2012. Potem warto iść na ul. Małą 4/6, gdzie można podziwiać ozdobione ściany dwóch kamienic. Znajduje się na nich geometryczny alfabet, który został stworzony przy współudziale dzieci zamieszkujących tamtejszą okolicę. Kolejnymi, koniecznymi do odwiedzenia na warszawskiej Pradze ulicami są: Środkowa, Brzeska oraz róg Ząbkowskiej i Targowej.

 

Najwęższy dom i jednocześnie galeria sztuki – dom Kereta

 

Dom Kereta to miejsce, do którego warto pójść w czasie warszawskich eksploracji. W wąskiej szczelinie między blokami przy ul. Chłodnej 22 i Żelaznej 74 powstał najwęższy dom świata, który pełni funkcje galerii sztuki i w zamyśle jego projektanta jest również literacką pracownią. Trudno tam wejść, ciężko się tam dostać, ale z pewnością warto. W najszerszym miejscu dom ma zaledwie 152 cm. Aby zobaczyć go od środka należy najpierw zarezerwować termin. Zwiedzanie jest odpłatne i trwa zaledwie 15 minut.

 

Spacer po łazienkowskich ogrodach

 

 

Łazienek Królewskich nie trzeba nikomu reklamować, ale często jest to miejsce pomijane w czasie wycieczek do Stolicy, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. A niesłusznie, ponieważ w tym czasie Łazienki rozbłyskują piękną instalacją świetlną, dlatego najlepiej wybrać się tam wieczorem. Za dnia warto pospacerować po łazienkowskich ogrodach, w których można zrobić przepiękne zdjęcia i wziąć udział np. darmowych w lekcjach jogi, które są organizowane cyklicznie.


Data dodania: 08.02.2018 - 09:27

Innowacyjna Gospodarka