Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Zabierz bliskich na rodzinne rejsy po Chorwacji

 

Chorwacja może pochwalić się jednymi z najlepszych akwenów pod względem żeglugi w Europie. Zróżnicowana linia brzegowa tego pięknego kraju jest bogata w liczne zatoki i urokliwe miejsca, które aż proszą się o odwiedziny. Wiele z nich jest dostępnych jedynie drogą morską podczas rejsu. Chorwacja to kraj jak najbardziej dostępny dla turystów z Polski, także tych najmłodszych, zarówno pod względem logistycznym, kulturalnym, jak i ekonomicznym.

 

Daj się ponieść przygodzie

Rejsy po Chorwacji to możliwość podróżowania w zupełnie odmienny niż dotychczas sposób. Przede wszystkim, co szczególnie ważne w przypadku dzieci, które nie lubią rutyny i szybko się nudzą, nie pozostaje się przez cały pobytu w tym samym hotelu. Zamiast tego rejsy oferują zupełnie inną filozofię podróży. Pozostając na jachcie, każdego dnia odwiedza się inny port i miejscowość. Za każdym razem ogląda się inne atrakcje, smakuje różnych potraw i spotyka z innymi osobami.

 

Tego typu rejsy to doskonała okazja, aby poczuć się jak prawdziwy podróżnik i członek załogi. Jak informuje przedstawiciel serwisu www.rejsomat.pl, w którym znaleźć można oferty rejsów rodzinnych i szkoleniowych - Można wybrać, czy chce się być pełnoprawnym członkiem statku, na co zdecydować się mogą dorośli i starsze dzieci, czy po prostu turystą zainteresowanym przede wszystkim odpoczynkiem i podziwianiem nadmorskich widoków. Aktywny członek załogi może liczyć na naukę żeglarskiego fachu i nawigacji. W drugim wypadku wystarczy po prostu zdecydować się na typowy rejs turystyczny.

 

Rejsy pozwolą odkryć niezwykłe skarby przyrody

Chorwacja i błękitne wody Adriatyku przez wiele osób są uważane za jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie. Podczas pobytu latem można mieć pewność, że pogoda będzie słoneczna i ciepła. Takie warunki doskonale sprzyjają wypoczynkowi, zabawie i poznawaniu nowych kultur. Rejsy wzdłuż Chorwacji pozwalają odwiedzić dziewicze plaże, delektować się niespotykanymi krajobrazami i zróżnicowaną linią brzegową. Doświadczeni przewodnicy z przyjemnością zabiorą uczestników rejsów w miejsca wręcz zapierające dech w piersi. 

 

Poznaj lokalną kulturę, historię i zabytki

Rejs jachtem to znakomity sposób na zapoznanie się z lokalną kulturą. Ponieważ każdego dnia jacht wpływa do innego portu, możliwe jest dogłębne poznanie miejscowej chorwackiej kultury. W każdej z odwiedzanych miejscowości można nawiązać kontakt z lokalną ludnością, turystami zakwaterowanymi w pobliskich hotelach oraz uczestnikami podobnych rejsów. Wiele miast posiada naprawdę piękne zabytki architektury i kultury, która od setek lat istniała na pograniczu cywilizacji europejskiej i muzułmańskiej. Ciekawa historia tych terenów dodaje tylko smaku całej podróży. 

 

Rejsy to liczne atrakcje, które warto zobaczyć

Wyspa Hvar to jedno z najpopularniejszych i najciekawszych miast, które odwiedza się podczas rejsów po Chorwacji. Posiada wspaniałą renesansową zabudowę, na jego terenie znajduje się wiele barów i klubów, które są czynne do późnych godzin nocnych.

 

Split to z kolei drugie pod względem wielkości miasto Chorwacji i największy ośrodek miejski w Dalmacji. Na jego terenie znajduje się pałac cesarza rzymskiego Dioklecjana, który przebudowano na chrześcijańską katedrę. Split dzięki licznym zabytkom i swojemu pięknu, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście w wielu miejscach można podziwiać lokalne dzieła sztuki jak obrazy i rzeźby.

 

 

Kolejne zasługujące na wspomnienie miasto to Kukljica. W jej pobliżu znajdują się słynne plaże dla nudystów (Jelenica). Miasto uchodzi za bardzo romantyczne, głównie dzięki dużej ilości urokliwych wąskich uliczek. Nieopodal znajdują się dwa cuda natury w postaci Parku Przyrody Telašćica i Parku Narodowego Kornati. Rejsy po Chorwacji to dla naszych dzieci niezapomniana przygoda, szansa na poznanie nowych osób oraz świetna zabawa.


Data dodania: 17.01.2018 - 09:53

Innowacyjna Gospodarka