Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Punkty widokowe we Wrocławiu

 

Wrocław to zachwycające miasto skrywające wiele interesujących atrakcji dla turystów. Warto też zobaczyć je z góry – w tym cel możemy wybrać jeden z kilku punktów widokowych, które rozrzucone są po całym mieście.

 

Wieża widokowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela

Piękny widok a Wrocław daje wieża widokowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela. Wieża ta liczy sobie aż 97 metrów i możemy dostać się na nią windą, dlatego nie musimy wchodzić po stromych schodkach. Archikatedra to zabytkowy, gotycki obiekt, który warto zobaczyć także od środka. Wieża czynna jest w okresie do czerwca do września.

 

 Mostek Pokutnic

To kolejny punkt widokowy znajdujący się na kościele. Tym razem mówimy o kładce, która łączy ze sobą wieże kościoła Marii Magdaleny. Kładka jest niższa i położona jest na wysokości około 45 metrów, ale daje bardzo dobry widok na centrum miasta. Według legendy na Mostku Pokutnic pokutują dusze młodych kobiet, które wolały bawić się zamiast opiekować się domem i dziećmi. Na ten punkt widokowy możemy dostać się przez cały rok. Należy wejść na szczyt krętymi schodkami.

 

 Wieża widokowa kościoła garnizonowego

Trzecia propozycja to taras widokowy znajdujący się na wieży bazyliki mniejszej – kościoła pod wezwaniem św. Elżbiety. Znajduje się on w pobliży rynku, dlatego daje dobry widok na okolicę. Taras widokowy w tej gotyckiej świątyni jest dostępny dla zwiedzających w okresie od kwietnia do października. Będziemy także musieli pokonać wąskie, kręte schodki.

 

 Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Taras widokowy na Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się na wysokości około 42 metrów. Możemy dostrzec z niego Wyspę Słodową, a także Stare Miasto. W trakcie zwiedzania możemy również zobaczyć ciekawe ekspozycje związane z nauką.

 

 Punkt widokowy w Sky Tower

Sky Tower to najwyższy budynek znajdujący się we Wrocławiu. Także stąd możemy oglądać piękną panoramę miasta. Punkt widokowy w Sky Tower znajduje się na 49. piętrze i jest całkowicie przeszklony.

 

 

Autor goldenapartment.pl


Data dodania: 14.01.2018 - 10:48

Innowacyjna Gospodarka