Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Weekend w Warszawie - co warto zobaczyć?

 

Na spędzenie weekendu w Warszawie pomysłów jest mnóstwo. W zależności od zainteresowań i preferencji można zdecydować się na eksploracje nocnego warszawskiego klubowego życia, zwiedzanie zabytków, poszukiwanie murali, kroczenie historycznymi trasami, jazdę na łyżwach czy delektowanie się specjałami barów mlecznych.

 

Krótki pobyt w Warszawie – stawiaj na centrum miasta

Wszystkie najważniejsze wydarzenia oraz kluczowe miejsca zawsze skupiają się w centrum miast. W czasie planowania tej krótkiej wycieczki do Stolicy pamiętaj o tym, by znaleźć mieszkanie na weekend. Poszukiwanie noclegu w ścisłym centrum to najlepsza decyzja. Stąd dojedziesz w najdalszy zakątek, tutaj również bez problemu wrócisz. Centrum to pulsujące serce Warszawy, w którym nie ma czasu na nudę. Do ważnych miejsc trafisz na piechotę, przy okazji podziwiając odrestaurowane zabytki i słynne miejsca.

 

Łyżwy na Starym Mieście i gorąca czekolada

Wielbiciele jazdy na łyżwach znajdą w Warszawie wiele lokalizacji oferujących ten rodzaj spędzania wolnego czasu. Sztuczne lodowisko na warszawskiej starówce to doskonałe miejsce, by aktywnie spędzić czas w pięknym otoczeniu. Co ważne – wstęp jest darmowy, zapłacić trzeba jedynie za wypożyczenie łyżew. Po męczącej, ale z pewnością bardzo przyjemnej lodowej rekreacji można pójść się do pijalni czekolady Wedla. Wieczorem warto wybrać się na relaksujący spacer Traktem Królewskim. Noc można zarezerwować na eksplorację gęsto skupionych w centrum nocnych klubów.

 

Poranek w Łazienkach Królewskich i wieczór w ogrodzie świateł

 

Kolejny dzień w stolicy najlepiej przeznaczyć na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Wędrowanie alejkami ogrodów to znakomita okazja do robienia zdjęć. Warto zajrzeć do Ogrodu Chińskiego, który urzeka oryginalną pagodą oraz ażurowym mostkiem. Budowla ta znacząco odcina się od stylistyki Łazienek, co ma niepowtarzalny urok. Łazienkowski kompleks pałacowo-parkowy można również poznawać jedną z wytyczonych tras, np. ścieżką „Źródełek i zegarów słonecznych” lub „Historycznych wydarzeń i postaci”. Po czasie spędzonym w Łazienkach na obiad najlepiej wybrać się do jednego z barów mlecznych, które w Warszawie cieszą się dużą popularnością. To też ciekawy sposób na małą podróż w czasie. Wspaniałym zwieńczeniem weekendu w Warszawie będzie wybranie się wieczorem do Pałacu Wilanowskiego, w którym od grudnia do lutego aranżowany jest ogród świateł. W czasie weekendów na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi m. in. o tematyce historycznej.


Data dodania: 01.01.2018 - 15:05

Innowacyjna Gospodarka