Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wietnam – kraj idealnej pogody

 

Wycieczki do Azji to hit ostatnich lat. Orientalna kultura fascynuje Europejczyków, a zupełnie inny sposób życia sprawia, że wakacje na tym kontynencie są jeszcze bardziej wyjątkowe. Jeżeli zastanawiasz się, który azjatycki kraj będzie najlepszym kierunkiem Twoich następnych wczasów, odpowiedź jest jedna – Wietnam.

 

Wietnam – pogoda przez 11 miesięcy
Wietnam to kraj położony południkowo i rozciągający się w kilku strefach klimatycznych. To sprawia, że prawie w każdym miesiącu roku trafisz tam na idealną pogodę na wakacje. W części północnej, gdzie panuje klimat zwrotnikowy, wyróżnia się cztery pory roku. Natomiast w południowej części kraju występuje pora sucha i deszczowa (klimat równikowy). Najgorszym momentem do wyjazdów jest koniec lata – wysokie temperatury, wysoka wilgotność oraz częste deszcze mogą skutecznie uniemożliwić zwiedzanie tego niezwykłego miejsca na Ziemi. W pozostałe miesiące roku Wietnam jest natomiast jednym z najciekawszych wakacyjnych kierunków!

 

Egzotyczne uroki Hanoi
Stolica Wietnamu, Hanoi, została założona już 200 lat p.n.e. Znajduje się w północnej części kraju, a między jej murami czuje się setki lat nieprzerwanej historii. Spacerując ulicami miasta możesz podziwiać zarówno starożytne pagody, jak i kolonialne kamienice oraz nowoczesne budynki. Ta mozaika kultur wschodniej i zachodniej tworzona przez ostatnie wieki to jeden z najciekawszych aspektów wielu azjatyckich metropolii. Kilka dni spędzone w Hanoi pozwoli na poznanie specyfiki mieszkańców kraju oraz posmakowanie ich kultury: wyjątkowej wietnamskiej kuchni, charakterystycznego usposobienia mieszkańców i ich niezwykłej codzienności.

 

Wypełnione historią Hoi An
To położone w środkowym Wietnamie miasto powinno obowiązkowo znaleźć się na mapie wycieczki do tego kraju. Hoi An zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO - jest miastem portowym, którego historia sięga końca pierwszego tysiąclecia p.n.e.! Unikatowy układ miasta z XVI wieku zachwyci nie tylko pasjonatów historii. Panujący tu wyjątkowy klimat małego nadmorskiego portu, tysiące urokliwych knajpek i niezliczone atrakcje dla turystów spragnionych wrażeń, zachwycą każdego. Dodatkowo, oprócz kulturowych atrakcji, na zwiedzających czekają tu idylliczne plaże – krótki spacer i upragniony odpoczynek w rajskich warunkach gwarantowany.

 

Urokliwa zatoka Ha Long
Ale Wietnam to nie tylko niezwykłe miasta. Zatoka Ha Long to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Całą zatokę wypełnia blisko 2 tysiące wapiennych słupów wystających ponad taflę wody i tworzących zapierający dech w piersiach widok. To miejsce nie bez przyczyny zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa naturalnego. Wśród wysp i wysepek znajduje się wiele grot i jaskiń, które zachęcają do odkrywania. Rosnące tu lasy tropikalne kryją w sobie intrygującą faunę i florę – zatoka Ha Long to z pewnością miejsce, które na długo pozostanie w Waszej pamięci! Odpoczywając w takich warunkach poczujesz się jak w bajce: idylliczne krajobrazy i szum błękitnego oceanu pozwolą Ci skutecznie zapomnieć o trudach codzienności.

 

Ryżowe tarasy w okolicy Sapa
Oprócz niezapomnianych widoków i tysiącletnich zabytków w Wietnamie możesz zachwycić się także zwykłym życiem mieszkańców. Jednym z podstawowych zajęć rolników jest tu uprawa ryżu na widowiskowych tarasach. Choć dla mieszkańców wietnamskich wiosek jest to normalne, powszednie zajęcie, dla nas zwiedzanie tych okolic stanowi równie nadzwyczajną przygodę, co poznawanie starożytnych murów miasteczek. Warto choćby na chwilę zatrzymać się w tych okolicach, aby zapoznać się z kulturą tak odmienną od europejskiej i zafascynować się niespieszną egzystencją funkcjonujących tu ludzi.

 

 

Wietnam to kraj o wyjątkowej historii. Podróż tutaj z pewnością pozwoli Ci na udany wypoczynek na najpiękniejszych plażach świata, kąpiel w idealnie przezroczystej wodzie i relaks z widokiem na szczególnie piękne twory natury. Mieszkając u tubylców lepiej poznasz ich zwyczajne życie, a nocując w wygodnych hotelach poczujesz smak luksusu podróży na najwyższym poziomie. Już teraz zaplanuj swoją podróż do Wietnamu i przygotuj się na przeżycia, które będziesz wspominać jeszcze przez wiele lat!

 

planetescape.pl


Data dodania: 30.11.2017 - 14:35

Innowacyjna Gospodarka