Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak efektywnie i efektownie zaprojektować niewielką łazienkę?

 

W wielu krajach standardem jest rezygnacja z pralki i korzystanie z usług pralni albo przeniesienie jej z łazienki do kuchni.

 

Jak czytamy na domolubni.pl w niektórych przypadkach może to być całkiem niezłe rozwiązanie, 
jednak zanim wyrzucimy pralkę z tradycyjnie jej należnego miejsca, spójrzmy na kilka innych porad, dzięki którym możemy w naszej małej łazience w bloku wygospodarować przestrzeń nie tylko na pralkę, ale i na wiele innych rzeczy.

 

Wybieraj wyposażenie o kompaktowych rozmiarach.

Nadal oczywiście kluczowa jest (a raczej powinna być) ergonomia i po prostu wygoda korzystania z łazienki, ale kompromisowo możemy szukać złotego środka pomiędzy małym a zbyt dużym. Przecież nie musimy mieć oddzielnych, wielkich umywalek dla Pani i Pana Domu, ale też nie nastawiajmy się na jedną umywalkę wielkości tych z toalet w pociągach, bo będziemy tego żałować przy każdym myciu.

 

Szukajmy rzeczy o różnych zastosowaniach

Reklamy przyzwyczaiły nas do połączenia szamponu z odżywką (w małej łazience im mniej butelek z kosmetykami tym lepiej), pomyślmy o czymś większym. Dość mało popularne są u nas pralko-suszarki. Tymczasem, jeśli mamy mało miejsca na suszenie rzeczy, może to być świetne rozwiązanie. Po zakończonym cyklu prania przełączamy urządzenie w tryb suszarki i po jakimś czasie wyjmujemy czyste i podsuszone ubrania. Podobnie - standardowym wyposażeniem łazienki w bloku jest kaloryfer - wybierzmy model, który będzie mógł też pełnić funkcję wieszaka na ręczniki. Dzięki temu nie tylko szybko wyschną, ale też w zimy poranek powita nas cieplutki i przyjemny ręcznik.

 

Liczy się też wrażenie

 

Oczywiście starajmy się w miarę możliwości stosować się do powyższych, praktycznych rad, ale warto też kilkoma prostymi decyzjami sprawić, że nasza mała łazienka w bloku będzie sprawiała wrażenie znacznie większej. W tym celu zainstalujemy lustra o większej powierzchni niż planowaliśmy - przydadzą się do wygodnego przejrzenia, a do tego optycznie powiększą pomieszczenie. Podobnie zadziała zastosowanie jasnych kolorów i mocniejsze oświetlenie.


Data dodania: 24.11.2017 - 21:04

Innowacyjna Gospodarka