Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Apteczka rodzica – jakie środki zawsze warto mieć przy sobie?

 

Mały człowiek wymaga niemal bezustannej uwagi i opieki. Niestety, mimo najszczerszych chęci i nadludzkich wysiłków, nie uchronimy naszego dziecka przed wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie mu grożą.

 

Możemy jednak łagodzić ból i szybko eliminować niektóre dolegliwości. Wraz z lekarzami z Cmpromed4kids  proponujemy co zawsze powinniśmy mieć przy sobie:

 

Kosmetyki do pielęgnacji skóry

Skóra małego dziecka jest delikatna, dlatego wymaga nieustannego nawilżania. W torbie podróżnej malucha powinny znaleźć się m.in.: chusteczki nawilżane, krem oraz maść na odparzenia – to szczególnie ważne wiosną i latem, kiedy temperatura wzrasta.

 

Plastry

Zadrapania, skaleczenia i guzy to codzienność każdego dziecka, które eksploruje świat na własnych nogach. W związku z takimi sytuacjami warto zawsze mieć przy sobie plasterki – najlepiej kolorowe.

 

Środki odkażające

Przed opatrzeniem odkażamy ranę. W tym celu najlepiej jest stosować środki, które nie wywołują dodatkowego bólu. W przypadku najmłodszych dobrze sprawdzają się spraye lub chusteczki nasączane preparatem dezynfekującym.

 

Leki łagodzące nudności i wymioty

Niezależnie od tego czy nasze dziecko choruje, czy nie, dobrze jest mieć ze sobą w podróży środki przeciwwymiotne. Warto wybierać leki, które działają nie tylko w przypadku objawów choroby lokomocyjnej.

 

Termometr i leki przeciwgorączkowe

Gorączka u dziecka (szczególnie małego) jest niebezpiecznym zjawiskiem. Należy możliwie szybko ją wykryć i zbić, a następnie udać się do lekarza. 

 

Aspirator

Maluch może w każdej chwili złapać katar, który utrudni mu oddychanie. Dlatego przewidujący rodzic niemowlaka (i nie tylko) ma przy sobie aspirator. Dzięki temu urządzeniu można szybko i skutecznie pozbyć się wydzieliny z nosa. 

 

Krem z filtrem UV

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Pobyt na słonecznej plaży pełnej piasku to dla nich prawdziwa radość. Niestety, o poparzenia słoneczne na wrażliwej skórze najmłodszych nietrudno. Krem z wysokim filtrem i maść na oparzenia to ważne elementy apteczki. 

 

Spray odstraszający owady

Zagrożeniem dla naszych pociech są również owady, które kosząc sprawiają ból i przenoszą choroby. Przed wyjściem na spacer i w trakcie zabaw na świeżym powietrzu warto zraszać skórę dziecka preparatami odstraszającymi insekty. 

 

Środki na ukąszenia owadów

 

Kiedy mimo powłoki ochronnej nasze dziecko zostanie ugryzione, możemy złagodzić ból i zapobiec obrzękowi, stosując odpowiednie spraye oraz maści. Dzięki nim maluch może szybko wrócić do zabawy.


Data dodania: 24.11.2017 - 20:52

Innowacyjna Gospodarka