Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Ubranka w wyprawce dziecięcej – 3 rzeczy, o których warto pamiętać

500

 

Zakupienie wyprawki dla pierwszego dziecka jest często bardzo ekscytującym doznaniem dla przyszłych rodziców. Warto jednak pamiętać wtedy nie tylko o wybraniu ubranek ładnych, ale również praktycznych. Oto 3 rzeczy, które powinniśmy wziąć wtedy pod uwagę!

 

W sklepach wybór ubranek dziecięcych jest bardzo szeroki. Bez problemu możemy znaleźć takie, które będą kolorowe, bajkowe, modne. Jednak kwestia estetyki nie powinna być dla nas najważniejsza. Ubranka w wyprawce dla maluszka powinny być dla niego przede wszystkim komfortowe i bezpieczne.

 

1. Postaw na naturalną bawełnę

Bawełna jest włóknem naturalnym, a wykonane z niej tkaniny są przyjemne w dotyku, przewiewne, a także łatwe do utrzymania w czystości. Bawełnę bez problemu możemy prać w wysokich temperaturach, zabijając wtedy wszystkie czające się w niej drobnoustroje. Bawełna jest też stosunkowo niedroga.

 

Jeśli chcemy mieć pewność, że bawełna całkowicie bezpieczna, wybierzmy bawełnę organiczną lub posiadającą odpowiednie certyfikaty, na przykład OEKO-TEX. Potwierdza on, że wyrób włókienniczy jest wolny od substancji niebezpiecznych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia.

 

2. Wybierz ubranka w różnych rozmiarach

Jeśli kompletowana jest wyprawka dla noworodka ubranka powinniśmy dobierać w różnych rozmiarach. Trudno z góry określić wzrost dziecka, a tym samym rozmiar ubranka. Najmniejsze ubranka mają rozmiar 56, ale również dla niemowlaków kupowane są te w rozmiarze 60 lub 62. Gdy zakupimy ubranka w kilku różnych rozmiarach, wtedy ryzyko, że maluch nie będzie pasował do któryś z nich, jest mniejsze.

 

3. Warto wyprać ubranka przed pierwszym użyciem

Nie każdy rodzic pamięta o tym, jak ważne jest wypranie ubranek dziecięcych przed pierwszym użyciem – dotyczy to także innych tekstyliów używanych przez dziecko, na przykład pościeli. Chociaż może wydawać się, że są one czyste, to jednak mogą być zakurzone, mogą mieć pozostałości barwników we włóknach, mogą mieć też niewidoczne dla ludzkiego oka drobnoustroje.

 

 

Ubranka powinniśmy wyprać w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza, a następnie wyprasować je w wysokiej temperaturze. Powinniśmy korzystać z detergentów przeznaczonych dla ubranek niemowlęcych.

 


Data dodania: 24.11.2017 - 20:49

Innowacyjna Gospodarka