Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Gry dla dzieci, które sprawdzą się w długiej podróży

 

Gry podróżne dla dzieci warto wybierać tak, by droga była jak najmniej uciążliwa dla maluchów i dorosłych. Konsola skutecznie zajmie czas, ale może okazać się za głośna. Gry zręcznościowe są cichsze, ale szybko się znudzą, a planszówki wymagają co najmniej dwóch osób do grania.

 

Podróżowanie z dziećmi może być uciążliwe, jeśli czas dla najmłodszych nie jest dobrze zorganizowany. Podróżując na dalekich trasach, warto zapewnić dziecku rozrywkę na czas jazdy, ponieważ kilkulatka nawet najpiękniejsze widoki za oknem znudzą już po krótkim czasie. Można aranżować wspólne zabawy, ale warto też zainteresować się grami dla dzieci, które zajmują czas w podróży.

 

Gry elektroniczne dla dzieci idealne na podróż

Dostępne na rynku elektroniczne gry dla dzieci skutecznie zajmują czas i dają rozrywkę, jeśli długo działają na akumulatorze czy baterii. Już za kilka złotych można kupić popularne w latach 90. ubiegłego wieku tamagotchi. Ta elektroniczna zabawka ciągle jest produkowana i można znaleźć ją np. na internetowych aukcjach. To małe urządzenie na jednej baterii działa nawet przez kilka miesięcy. Zabawa polega na opiece nad zwierzątkiem – jego karmieniu, sprzątaniu po nim, myciu, zabawie itp.

 

Drugą popularną opcją gry dla dzieci na podróż jest konsola przenośna. To wydatek od około 30 do 700 złotych, w zależności od marki, jakości i rodzaju gier. Najtańsze są konsole tzw. no-name, czyli bez określonej marki. Akumulator w takich urządzeniach działa od około 4 do 7 godzin. Dostępne gry to np. słynne Mario czy wyścigi samochodowe, zwykle jest ich wiele do wyboru. Proste i zajmujące gry dla dzieci mogą zająć na długie godziny.

 

W aucie, pociągu czy na promie można gier elektronicznych używać bez żadnych ograniczeń. Podczas podróży samolotem obowiązują je takie same reguły jak inne urządzenia elektroniczne. Oznacza to, że obsługa może poprosić o wyłączenie konsoli na czas startu i lądowania.

 

W podróży gry elektroniczne mogą być jednak uciążliwe ze względu na wydawane odgłosy, często słabej jakości, męczące. Ten problem można rozwiązać dzięki wyciszeniu urządzenia, jeśli ma ono taką funkcję. Jeśli nie, warto zabrać w podróż także gry, które nie wydają z siebie żadnych dźwięków, np. gry niewymagające prądu.

 

Gry dla dzieci niewymagające prądu, które zajmą czas podczas podróży

Jeśli podróżuje się z co najmniej dwójką dzieci, warto zainteresować się grami, które nie wymagają prądu. Producenci oferują podróżne wersje m.in. szachów, warcabów, chińczyka, scrabble czy układanek i gier zręcznościowych. Gry mają magnetyczne plansze lub rzepy i elementy, które można do nich przykładać bez obawy, że się przesuną lub odpadną. Dzięki temu nawet w poruszającym się środku transportu można grać bez przeszkód. Rozrywką dla dzieci podczas podróżowania może być też gra w karty, choć wymaga znalezienia podłoża, na którym karty nie będą się nadmiernie przesuwać.

 

Gry zręcznościowe dla dzieci na podróż to różnego rodzaju labirynty lub polegające na umieszczeniu metalowych kuleczek w dołeczkach. Zajmują zwykle niewiele miejsca, są ciche i dostarczają rozrywki. Mogą jednak znudzić się szybciej niż inne gry.

 

 

W zależności od środka transportu, którym się podróżuje, należy wybierać takie gry dla dzieci, które nie będą utrudniały podróży rodzicom ani innym osobom. Najlepiej też zastanowić się, jak bardzo absorbują uwagę, np. jeśli zamierza się prowadzić samochód.


Data dodania: 30.10.2017 - 21:12

Innowacyjna Gospodarka