Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Zasady podróżowania z dzieckiem

 

Czeka Cię pierwszy lot samolotem z dzieckiem? Wcale nie musi być on taki straszny. Kilka wskazówek pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do tej wyprawy.

 

To Twoja pierwsza wyprawa w tak „poważną” podróż z dzieckiem? Być może masz obawy, jak ona przebiegnie i czy wszystko będzie w porządku. Zapewniamy, że podróż samolotem nawet z małym pasażerem może obejść się bez problemów i przebiec całkiem spokojnie zarówno dla dziecka, rodziców, jak i współpasażerów.

 

Kiedy można wybrać się w podróż?

Pod tym względem przewoźnicy nie są restrykcyjni i właściwie z dzieckiem można już podróżować, kiedy skończy tydzień. Zalecane jest jednak odczekanie przynajmniej dwóch miesięcy. I to z kilku powodów. Po pierwsze noworodek nie ma w pełni wykształconego układu oddechowego oraz układu krążenia. Po drugie – właśnie, dlatego łatwiej łapie infekcje. Dlatego nie warto się spieszyć i narażać dziecka na ewentualne choroby. Poza tym, kiedy już zdecydujesz się na taki rejs – warto postawić na krótsze dystanse. Warto wybrać loty, które trwają ok. godziny. Może nawet jakiś przyspieszony? Istnieje duża szansa, że dziecko prześpi cały lot. A to duży sukces. Jeśli podróżujesz ze starszym już dzieckiem – opowiedz mu o całej procedurze. Będzie spokojnie, jeśli będzie wiedziało, co je czeka. Zaoszczędzisz stresu nie tylko sobie, ale przede wszystkim maluchowi.

 

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Niezbędny jest dowód tożsamości. Może on tyć tymczasowy, ale wystarczy również paszport. Jeśli są to loty krajowe – może wystarczyć tylko akt urodzenia. Wcześniej skonsultuj to jednak z przewoźnikiem. Wyrobienie paszportu kosztuje ok. 30 zł i konieczna jest zgoda i obecność w biurze paszportowym obojga rodziców. Jeśli chodzi o przewóz dzieci, to do 2. Roku życia podróżują ona na kolanach rodziców. W tanich liniach lotniczych nie przysługuje przewóz bagażu. Wszystko zależy od przewoźnika i należy to wcześniej z nim skonsultować. Dzieci powyżej drugiego roku życia muszą mieć wykupione miejsce w samolocie. Konieczna jest również opieka osoby dorosłej. Niekiedy możliwe jest wykupienie tzw. asysty personelu pokładowego. Dotyczy ona dzieci od 5 do 12 lat. Wówczas może ono podróżować samo. Jeśli chodzi ocenę biletów – te również są różne w zależności od przewoźnika. Przewoźnicy oferują zniżkę w wysokości nawet 25% wzwyż od taryfy normalnej. Wówczas przysługuje im bagaż rejestrowany, taki sam jak osobom dorosłym. Natomiast tanie linie lotnicze pobierają stałą opłatę za niemowlę oraz dziecko do drugiego roku życia.

 

Co zabrać ze sobą?

Nie przesadzaj z ilością bagażu dla dziecka. Na pokładzie wystarcza najpotrzebniejsze rzeczy: chusteczki nawilżone, pieluchy, kocyk do krycia dziecka, posiłek w słoiczku, picie, parę zabawek i ubranko na zmianę. Natłok zabranych ze sobą przedmiotów wprowadzi niepotrzebny chaos. Jeśli zabierasz ze sobą wózek, pamiętaj, że musi przejść odprawę. Przy obsłudze lotniska należy go rozłożyć i złożyć. Najlepiej oddać go do luku bagażowego.

 

 

Artykuł powstał dzięki firmie http://parkinghatlapa.pl/ właścicielowi parkingu przy lotnisku Katowice – Pyrzowice.


Data dodania: 13.10.2017 - 20:15

Innowacyjna Gospodarka