Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Ubezpieczenie w leasingu czy niezależne - co wybrać?

 

Leasing wśród przedsiębiorców nieustająco zyskuje na popularności. Szczególnie leasing samochodów. To efekt związanych z nim korzyści podatkowych. Jednak leasingowany pojazd nie jest własnością leasingobiorcy, a firmy leasingowej. Dlatego to ona dyktuje warunki, także w zakresie ubezpieczenia pojazdu. Z tego powodu nie u wszystkich leasingodawców klient będzie mógł wybrać, czy woli samodzielnie znaleźć polisę, czy skorzystać z ubezpieczenia w leasingu oferowanego przez firmę leasingową. Jeśli jednak będzie miał taką możliwość – co wybrać?

 

Ubezpieczenie w leasingu

Część leasingodawców może zawęzić spektrum dostępnych na rynku ofert ubezpieczenia w leasingu do kilku towarzystw ubezpieczeniowych lub nawet do jednej konkretnej firmy. Jak to przebiega?

 

  • Leasingodawca może określić listę dopuszczalnych (czy akceptowalnych) towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku.
  • Firma leasingowa może też postawić warunek, że przy finansowaniu ubezpieczenie musi być wykupione w konkretnej firmie, nieraz należącej do tej samej grupy kapitałowej. Tak się często dzieje w przypadku kompleksowych ofert instytucji związanych z markami samochodowymi, na przykład przy ofercie leasingu i ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

 

Dobra wiadomość jest jednak taka, że nawet jeśli leasingodawca naciska na wybór określonego ubezpieczenia w leasingu, to najczęściej ma on dla nas bardzo korzystną propozycję, wynegocjowaną z ubezpieczycielem. Jest to częstokroć oferta, której sami nigdy byśmy nie zdołali wynegocjować. Na wszelki wypadek warto ją oczywiście porównać z dostępnymi na rynku propozycjami – wyjątki przecież się zdarzają – ale z reguły i tak wygra ubezpieczenie w leasingu.

 

Leasing ubezpieczenia

Korzystając z ubezpieczenia w leasingu, możemy często także skorzystać z tzw. leasingu ubezpieczenia. O co chodzi? Konkretnie o to, że za ubezpieczenie możemy zapłacić jednorazowo, ale możemy także podzielić opłatę składki na dwanaście rat, które zostaną doliczone do spłacanych co miesiąc rat leasingowych. Tą metodą możemy wyleasingować nie tylko auto, ale także ubezpieczenie.

 

Samodzielne ubezpieczenie samochodu w leasingu

A co, jeśli mamy pełną swobodę wyboru ubezpieczyciela? Wtedy porównajmy jak największą liczbę ofert – i te rynkowe, i te od leasingodawcy. Następnie wybierzmy opcję najlepszą (choć niekoniecznie najtańszą), która spełnia następujące kryteria:

 

  • ubezpieczenie obejmuje cały pakiet (OC, AC, assistance),
  • w umowie ubezpieczenia nie ma żadnych wyłączeń od odpowiedzialności,
  • ubezpieczenie zostanie zawarte na firmę leasingową jako właściciela auta, z uwzględnieniem leasingobiorcy jako użytkownika pojazdu.

 

 

To podstawowe warunki, które postawi każdy leasingodawca, dlatego zabierając się za szukanie ofert na rynku, warto o nich pamiętać.


Data dodania: 05.10.2017 - 21:09

Innowacyjna Gospodarka