Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wybieramy odzież dla dziecka na letnie upały!

 

Letni czas to dla wielu dzieci okres beztroski, ponieważ kojarzy się przede wszystkim z wakacjami. Na dworze często temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza, z tego powodu nasze dzieci wykorzystują ten czas na kąpiele w basenach oraz jeziorach. Jednak powinniśmy pamiętać, iż pomimo tak sprzyjającej aury nasze dzieci muszą być odpowiednio ubrane. Zatem jaka odzież jest najlepsza na letnie upały?

Odpowiednia odzież podczas upałów bardzo ważna

Bardzo wielu rodziców sądzi, iż podczas upałów odzież naszym dzieciom nie jest zbyt potrzebna. Coraz częściej dzieci całe dnie biegają bez żadnej koszulki lub też spodenek. Jednak taka sytuacja może nie być wcale dla nich dobra. Powinniśmy pamiętać o tym, iż promieniowanie słoneczne w dużej ilości jest szkodliwe. W szczególności gdy mamy do czynienia z falą upałów. Przebywanie cały dzień na słońcu nawet podczas stosowania kremów może skończyć się oparzeniem skóry lub udarem słonecznym. Niestety krem z ochronnym filtrem często może się zetrzeć ze skóry dziecka, w szczególności jeżeli będzie ono bawiło się w piasku. Dlatego warto nałożyć dziecku chociaż na plecy cienką odzież. Zatem jaką wybrać?

Materiał bardzo ważny

Podczas zakupów odzieży, która będzie idealna na upały powinniśmy zastanowić się nad tym, czy wybrany przez nas model jest wykonany z odpowiedniego materiału. Obecnie każdy sklep z odzieżą dla dzieci posiada bardzo szeroki asortyment tego typu produktów. Warto poszukać w Internecie, przykładowo na stronie http://m-moda.pl.

Przede wszystkim bardzo istotny jest materiał, z jakiego wykonana jest wybrana przez nas odzież. Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci będą koszulki oraz spodenki, a także czapki wykonane z bawełny. To właśnie ten materiał jest przewiewny i doskonale sprawdzi się w szczególności podczas upałów. Zakładając taką odzież naszemu dziecku mamy pewność, iż jego skóra oddycha. Tym samym zwiększamy jego komfort oraz możemy sprawić, iż nawet w upalne dni będzie miało lepsze samopoczucie. Niestety bardzo dużo osób nie zwraca uwagi na to, że w przypadku wielu rzeczy producenci dodają domieszkę sztucznych materiałów. W przypadku upałów nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zakładając dziecku taką odzież możemy nawet spowodować, iż nabawi się bolesnych odparzeń. Obecnie każda hurtownia odzieży dziecięcej posiada szeroki wybór bawełnianych rzeczy, dlatego warto ich dobrze poszukać.

Kolor ma znaczenie

Odzież dla dziecka na letnie upały powinna mieć także odpowiedni kolor. Być może niewielu rodziców ma tego świadomość, jednak warto wybierać raczej jasne rzeczy. To właśnie jasne kolory nie przyciągają tak bardzo promieni słonecznych i tym samym ciało naszego dziecka tak bardzo się nie nagrzewa. Przeważnie dzieci nie są i tak ubierane w ciemniejsze kolory, ponieważ letnie ubrania utrzymane są w jasnej tonacji. Pomimo to na plażach w całym kraju można często zobaczyć małe dzieci w ciemnych rzeczach.

 

Letnie upały potrafią być dla wielu osób bardzo męczące. Jednak dla każdego małego dziecka jest to beztroski czas, gdy może w końcu zaznać kąpieli w basenie lub też nad morzem czy jeziorem. Każdy rodzic powinien pamiętać, iż choć temperatura jest bardzo wysoka, nasze dziecko nie powinno cały czas chodzić rozebrane. Pomimo stosowania kremów z filtrem nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych ciała dziecka przez długi czas. Warto zastosować się do powyższych rad i zainwestować w dobrą odzież, dzięki której nasze dziecko nie dozna żadnych poparzeń i będzie czuło się komfortowo. Odzież dziecięca przeznaczona do noszenia w wysokich temperaturach obecnie jest bardzo różnorodna. Tym samym z pewnością wybierzemy odpowiedni model.


Data dodania: 17.09.2017 - 12:07

Innowacyjna Gospodarka