Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Dlaczego Słowacja?

 

Narty, snowboard, piesze wycieczki czy też relaks w termach? Coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych i pozasezonowych wypraw jest Słowacja. Ten mały kraj przykuwa uwagę doskonałymi warunkami, mniejszym tłokiem na szlakach, tak ukochanym przez narciarzy śniegiem i całkiem przyzwoitymi cenami. Szczególnie zimą Słowacja kusi całą gamą atrakcji, przygotowanymi trasami, przemyślaną komunikacją i co najważniejsze brakiem kolejek do wyciągów.

 

Narciarski raj

 

Jak się wyjeżdża na Słowację, to ma się wrażenie, że funkcjonuje się w innej rzeczywistości. Pomimo bliskości do polskiej granicy nasi sąsiedzi inaczej żyją i inne mają pomysły na biznes. Dlatego właśnie pewne rzeczy jak przygotowywanie nowych tras zjazdowych u nich się udaje a u nas nie. Dobrze przygotowane stoki i szeroki wachlarz wyciągów oraz ofert dodatkowych to jest to, co przyciąga turystów z całej Europy. Najbardziej popularna góra, Chopok kusi wieloma trasami o różnym stopniu trudności – od krótkich i dość stromych aż po długie i bardzo urozmaicone. Tutaj każdy pojeździ tak, jak umie i tak, jak lubi. Co ważne, Słowacy bardzo dbają o jakość tras, są one porządnie wyratrakowane, zapewniają bezpieczeństwo i co najważniejsze przyjemną jazdę. Wszystkie trasy są połączone w pewnego rodzaju system, który obsługiwany jest przez różnego rodzaju wyciągi – gondole, krzesełka krzyżują się ze sobą w rożnych miejscach. Warto pamiętać, że przy dużym wietrze część tras jest zamykana ze względów bezpieczeństwa. Ale zawsze znajdziemy miejsce na Chopoku, gdzie można pojeździć.

 

Poza nartami

 

Infrastruktura u podnóża Chopoku to doskonały pomysł na wypoczynek po szusowaniu. Do wyboru mamy hotele z ofertą SPA, restauracje z lokalnymi przysmakami i cały szereg małych miasteczek do zwiedzania. Bardzo atrakcyjną ofertę ma Tatralandia. Kompleks ciepłych basenów przyciąga turystów zarówno zimą, jak i latem, wrażenie robi szczególnie zimowy wypoczynek w zewnętrznych przestrzeniach. Poza tym na terenie paku wodnego znajdziemy jacuzzi, sauny z relaksującym czerwonym światłem, komory solne i studnie lodowe. A dla dzieci cały szereg atrakcji – wielkie zjeżdżalnie czy też dedykowane aquasfery. Poza atrakcjami uwagę przykuwa szereg udogodnień – jednodniowy karnet na stok w przypadku niepogody możemy bez problemu wymienić na wejście do Tatralandii.

 

Choć kuchnia słowacka nie należy do najbardziej urozmaiconych ani do najzdrowszych w szeregu restauracji oraz małych knajpek można spróbować lokalnych przysmaków. Przy samym Chopoku znajduje się ich kilkanaście, a te położone najwyżej przykuwają doskonałymi widokami na panoramę Tatr.


Data dodania: 17.09.2017 - 11:56

Innowacyjna Gospodarka