Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Aktywna forma spędzenia czasu z rodziną - Energylandia

 

Energylandia to największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Dzieci poniżej 18. roku życia oraz mniejsze niż 140 cm płacą połowę ceny biletu. Atrakcje dla całej rodziny w Energylandii to Wioska Wikingów, Planetarium, Szwajcarska Wioska oraz różne rodzaje kolejek górskich.

 

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce, który jest skierowany zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Obiekt mieści się w Zatorze – pół godziny drogi od Katowic i Krakowa. Park ten istnieje od 3 lat, jednak ciągle jest rozbudowywany w celu podnoszenia jakości i standardów. Wystarczy kupić jeden bilet na cały dzień, który umożliwia dostęp do wszystkich atrakcji w parku.

 

Cennik biletów w Energylandii

Od początku istnienia Energylandii istnieje tam bogata Strefa Familijna, gdzie znajdują się atrakcje dla całej rodziny. Obiekty w tej części parku są dopasowane do potrzeb każdej grupy wiekowej, więc emocje są odczuwane na tych atrakcjach są umiarkowane. Część Ekstremalna, Water Park i Bajkolandia to pozostałe obszary parku Energylandia. Cennik rodzinny do wszystkich stref jest uzależniony od wieku oraz od wzrostu (dzieci poniżej 140 cm wchodzą za 59 zł).

 

Atrakcje w części rodzinnej parku Energylandia

W 2017 roku powstały takie obiekty w Energylandii, jak Wioska Wikingów oraz Viking Ride, które zostały wybudowane na podstawie sag i opowieści rodem ze Skandynawii. Na drewnianej tratwie uczestnicy pokonują liczne wodospady i przeszkody w pięknych, malowniczych krajobrazach. Dla miłośników przestrzeni kosmicznej przygotowane jest planetarium, gdzie podczas kilkunastominutowego seansu można podziwiać zakątki wszechświata. W Wiosce Szwajcarskiej jest okazja do odczucia alpejskiego klimatu wśród pięknych widoków. Oprócz tego w Strefie Familijnej są różne kolejki górskie:

 

  • RMF Dragon Roller Coaster – wysoki na 20 m rollercoaster, w którym pasażerowie nie mają pod sobą podwozia, a ich nogi swobodnie wiszą. Elastyczne zabezpieczenia oraz łatwy dostęp do siedzeń sprawiają, że przejazd na tej kolejce górskiej jest nie lada przeżyciem.
  • Boomerang – otwarty w 2017 roku obiekt jest bogaty w dynamiczne zakręty, na których można się rozpędzić nawet do 70 km/h. Jest to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!
  • Anaconda – przejażdżka 20-osobową łodzią, którą wpada się z dużą prędkością w taflę wody. Okrzyki i świetna zabawa gwarantowane!
  • Frutti Loop – kolejka górska przeznaczona głównie dla mniejszych dzieci, które z pewnością poczują dreszczyk adrenaliny.
  •  

 

Atlantis – długa na 500 metrów wodny spływ w kilkuosobowych pontonach jest świetną rozrywką dla całej rodziny


Data dodania: 08.09.2017 - 10:33

Innowacyjna Gospodarka