Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Aktywny wypoczynek

 

Od niedawna w Polsce rozwinął się nowy trend - spływy kajakowe. Co raz więcej osób korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu. Nie trzeba nawet mieć własnego sprzętu, wystarczy chwila na wyszukanie wypożyczalni bądź miejsca, w którym organizuje się spływy od A do Z. Jednak jakie są zalety korzystania z tej formy wypoczynku?

 

Spływy kajakowe to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość sprawdzenia siebie i swoich możliwości. Jest to dość niewymagający sport, właściwie każdy może spróbować. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy, czy pływamy od dawna na pewno znajdziemy coś dla siebie. Możemy wybrać miejsca o rożnych poziomach trudności, dostosować spływ do naszych umiejętności i czerpać z niego przyjemność.

 

Kolejnym plusem bez wątpienia jest bliskość natury. Podczas spływu można podziwiać dzikie ptactwo, wodne owady i inne zwierzęta znajdujące się nieopodal rzek. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób na co dzień mieszkających w mieście. Cisza i spokój z pewnością sprzyja wypoczynkowi i sprawia, że kajaki stają się jeszcze przyjemniejszą formą spędzania wolnego czasu.

 

Na samej Lubelszczyźnie znajdziemy wiele ciekawych tras, dzięki czemu możemy być pewni, że kajakarstwo się nam nie znudzi. Doskonałym tego przykładem jest Roztocze. Trafimy tam na liczne trasy i ośrodki, które pomogą nam zorganizować spływ. Jednym z takich miejsc jest Cichy Domek w Zwierzyńcu. Oferuje on organizację spływów kajakowych oraz możliwość wypożyczenia sprzętu. Możemy skorzystać z opisanych już tras lub wybrać własną, w zależności od upodobań. Jeśli będziemy mieli ochotę za zorganizowanie grilla lub ogniska nie ma przeszkód by, to zrobić na Przystanku Wyspa, gdzie przygotowane jest miejsce z zadaszoną altaną. Nie musimy się też martwić o transport czy nocleg. Cichy Domek w Zwierzyńcu to także świetnie wyposażone domy z drewnianych bali, gdzie możemy wypocząć od zgiełku miasta.

 

Niektórych z pewnością może przekonać także niska cena spływów. W zależności od miejsca, jakie wybierzemy koszt wypożyczenia sprzętu i całej wyprawy może być niewielki. Podczas pierwszych przygód z tym sportem, nie potrzebujemy profesjonalnego wyposażenia. Niezbędne mogą być kąpielówki, nakrycie głowy i kurtka przeciwdeszczowa, wszystko oczywiście dostosowane do długości trasy i pogody.

 

 

Kajaki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i świetną formą spędzania wolnego czasu. Możemy wybrać się na spływ ze znajomymi, bądź rodziną. Jest to też doskonała okazja do poznania całkiem nowych osób. Spływy kajakowe można polecić na różnego rodzaju wyjazdy integracyjne, czy po prostu urozmaicenie wycieczki.

 


Data dodania: 18.08.2017 - 14:27

Innowacyjna Gospodarka