Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci korzystnie wpływają na rozwój koncentracji i logicznego myślenia, a jednocześnie zwiększają koordynację ruchowo-wzrokową oraz usprawniają zdolności manualne. Poza zdobywaniem nowej wiedzy oraz poszerzaniem zainteresowań, dziecko zyskuje także szereg innych korzyści. Takie rozwiązanie pozwala mu na spędzenie wolnego czasu w przyjemny i ciekawy sposób, który stymuluje rozwój psychofizyczny oraz wzbogaca o zupełnie nowe doświadczenia.

 

Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków i uczniów

Na dodatkowe lekcje uczęszczać mogą dzieci w praktycznie każdym wieku. Organizowanych jest wiele zajęć dla zaledwie kilkuletnich maluchów, którzy mogą w ten sposób skorzystać z funkcji adaptacyjnej oraz lepiej przygotować się do okresu przedszkolnego lub szkolnego. Jest to możliwe dzięki obecności nauczycieli i opiekunów, a także rówieśników dziecka, którzy ułatwią mu przyszłe wcielenie się w rolę przedszkolaka lub pierwszoklasisty. Liczne zabawy grupowe odbywające się podczas zajęć pozwalają na nawiązywanie nowych kontaktów, co przyzwyczaja dziecko do pozostawania pod opieką osób innych, niż rodzice. Dzięki temu staje ono się bardziej samodzielne i zaczyna coraz lepiej znosić rozłąki z mamą i tatą. To z kolei przyczynia się do rozwoju umiejętności radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach, pozwalających na lepsze przystosowanie się do przedszkolnych i szkolnych realiów. W ten sposób dziecko zaczyna rozumieć oraz walczyć zarówno o potrzeby swoje, jak i innych. Dodatkowe lekcje polecane są także starszym dzieciom oraz nastolatkom. Zajęcia artystyczne kształtują wyobraźnię i stymulują rozwój mózgu, zwłaszcza w przypadku nauki gry na instrumencie. Lekcje plastyczne rozwijają ponadto zdolności manualne i poczucie estetyki, a teatralne poprawiają wymowę i dykcję. Szereg zajęć edukacyjnych obejmujących naukę języków obcych korzystnie wpływa na umiejętność koncentracji, a także daje szansę na poznanie nowych kultur. Nie bez znaczenia pozostają dodatkowe zajęcia sportowe, które mają wpływ na rozwój fizyczny, motoryczny oraz intelektualny, a także ogólną sprawność, samodyscyplinę i mogą przyczynić się do redukowania wad postawy. Nowe umiejętności i inne korzyści

Swoboda odczuwana podczas przebywania w towarzystwie rówieśników oraz zdolność do łatwego nawiązywania kontaktów to umiejętności, które przydają się wszystkim dzieciom. Mają one ogromny wpływ na rozwój ich inteligencji emocjonalnej. Zajęcia dodatkowe dla dzieci pomagają w kształceniu prawidłowych, adekwatnych do sytuacji reakcji emocjonalnych. Uczestnictwo w grupowych lekcjach znacznie ułatwia dzieciom poznawanie oraz identyfikowanie różnych emocji, dzięki czemu zyskują zupełnie nowe umiejętności społeczne oraz i rozwijają empatię. Tym samym wspólny udział w zajęciach przyczynia się do kształcenia tolerancyjnych, wrażliwych i inteligentnych młodych ludzi. Dodatkowe lekcje przystosowane do pasji dziecka stają się dla niego nie obowiązkiem, a prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu może zrelaksować się po zajęciach w przedszkolu lub szkole, nie tracąc przy tym czasu. Zyskuje motywację, zaangażowanie oraz pozytywne nastawienie, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do osiągania mniejszych oraz większych sukcesów. W ten sposób dziecko buduje w sobie wiarę we własne możliwości oraz poczucie pewności siebie. Regularny udział w zajęciach dodatkowych jest także doskonałym sposobem na naukę punktualności, planowania oraz lepszej organizacji czasu.


 
Co ma do zaoferowania Olsztyn dla dzieci?

Z roku na rok oferta dodatkowych zajęć dla dzieci w Olsztynie coraz bardziej się poszerza, a największym powodzeniem cieszą się lekcje tematyczne oraz ogólnorozwojowe. Dotyczy to na przykład Akademii Nauk. Tylko odpowiednio urozmaicony program zajęć sprawi, że dziecko nie będzie się podczas nich nudziło i chętniej zaangażuje się w zadania oraz ćwiczenia proponowane przez nauczyciela. Oferta Akademii Nauk to jedna z ciekawszych propozycji, które przygotował Olsztyn dla dzieci. Kursy organizowane są dla każdej grupy wiekowej - zarówno przedszkolaków, jak i uczniów podstawówek, gimnazjów i liceów. Dla najmłodszych przygotowano m.in. zajęcia dotyczące poznawania pierwszych wyrazów oraz nauki czytania, a także możliwość udziału w eksperymentach naukowych. Starsi uczniowie mogą nauczyć się metody szybkiego czytania, poznać podstawy psychologii oraz rozmaite techniki zapamiętywania. Wszystkie dzieci mają również szansę na uczestnictwo w atrakcyjnych imprezach urodzinowych, a także koloniach i półkoloniach organizowanych w okresie ferii zimowych oraz wakacji.


Data dodania: 16.08.2017 - 15:04

Innowacyjna Gospodarka