Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Smakołyki w walce z bólem gardła

 

Ból gardła pojawia się u dziecka najczęściej z powodu infekcji wirusowej. Maluchy skarżą się na trudności w przełykaniu, nie chcą jeść ani pić. Stają się marudne, a czasami pojawia się u nich podwyższona temperatura i ból głowy. Dziecku trzeba podać coś, co złagodzi te dolegliwości - warto więc wypróbować smaczne tabletki albo lizaki.

 

Częste bóle gardła u najmłodszych pojawiają się na skutek niedojrzałości układu odpornościowego. Ciągle jeszcze rozwijający się organizm, nie jest w stanie skutecznie reagować na wszystkie ataki wirusów, a to one głównie powodują występowanie stanów zapalnych gardła.

 

Ryzyko infekcji znacznie wzrasta, gdy dzieci przebywają w grupie rówieśniczej, spędzając dużo czasu w pomieszczeniach klimatyzowanych lub zadymionych.

 

Najczęściej pojawiają się infekcje łagodne, z którym rodzice radzą sobie samodzielnie. Rzadziej u dzieci dochodzi do zapalenia gardła, a ma to miejsce głównie w okresie nieprzyjemnej jesieni lub zimy, kiedy znacznie wzrasta ogólny poziom zachorowalności.

 

Chorobami gardła bardzo łatwo się zarazić, bo wirusy, a też różne paciorkowce, przenoszą się droga kropelkową. Wystarczy więc, że ktoś kichnie w przedszkolu czy w szkole i ból gardła przeniesie się na następnego malucha. Jak złagodzić nieprzyjemne objawy u dziecka, które już jest marudne i nie chce ani jeść, ani pić?

 


„Łakocie”, łagodzące ból gardła

Dzieci, podobnie zresztą jak dorośli, u których wystąpił ból gardła, mają trudności z przełykaniem. Jeśli więc nie występuje dodatkowo gorączka czy ból głowy, warto podać dziecku tylko smakowe tabletki do ssania Strepsils. Tego typu tabletki mają wiele zalet. Już po minucie przynoszą ulgę lub uwalniają wręcz od przykrych dolegliwości bólowych.

 

Bardzo dobry smak tych tabletek sprawia, że dzieci chętnie z nich korzystają, traktując je czasami jak zwykłe cukierki. Co więcej, warto też przyjrzeć się, co znajduje się w składzie takiego lekarstwa i wybrać takie, które nie zawierają cukru, bo nie będą one miały zgubnego wpływu na ząbki malucha.

 

Dzieciom, które nie chcą przyjąć tabletki do ssania, mimo świetnego smaku, można spróbować podać środek na ból gardła w formie lizaka. Skład i działanie takich lizaków jest podobny do tabletek, ale być może atrakcyjniejsza forma szybciej skłoni malucha do podjęcia walki z dolegliwością.

 

Przy zwykłej infekcji gardła u dziecka nie należy spieszyć się z podawaniem środków przeciwgorączkowych czy przeciwbólowych. Te powinno się zaaplikować maluchowi dopiero w momencie, gdy do bólu gardła dołączą kolejne objawy, takie jak podwyższona temperatura czy ból głowy.

 


Domowe sposoby na ból gardła

Zarówno przy niewielkim bólu gardła, jak i w trakcie poważniejszej infekcji, warto zastosować domowe sposoby walki z tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Domowy syrop z cebuli czyni przecież cuda, a wystarczy tylko pokroić cebulę w piórka i zasypać łyżeczką cukru.

 

Po kilku godzinach, w słoiczku powstanie niezwykle skuteczny syrop, który jest niezastąpiony w walce z bólem gardła. Dobre rezultaty przynosi też płukanie gardła szałwią, rumiankiem, a nawet sokiem z buraków.

 

 

Maluchowi możemy też podać przed snem mleko z miodem i cytryną albo ciepły sok malinowy. Trzeba też zapewnić dziecku komfortowe warunki snu, dbając o właściwe nawilżenie powietrza w pokoju. Aby zapewnić dużo ciepła gardłu malucha, na czas infekcji przygotujmy mu specjalny, śliczny, kolorowy szalik, który może nosić nawet w domu.


Data dodania: 30.07.2017 - 13:58

Innowacyjna Gospodarka