Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Z dzieckiem pod namiot - co musisz wiedzieć?

 

Coraz częściej rezygnujemy ze zorganizowanych wycieczek i wyjazdów w większej grupie, na rzecz zaplanowania urlopu dokładnie tak, jak chcemy. Zazwyczaj zależy nam, by wypocząć, by dobrze się bawić i nie wydać fortuny. Często więc zamiast hotelu czy kwater stawiamy na nowoczesny kemping i namiot.

 

Wakacje pod namiotem z dziećmi wcale nie muszą być ogromnym wyzwaniem. Wystarczy dobrze się do nich przygotować, by z jednej strony nie zmoknąć, nie zmarznąć, by nie zabrakło podstawowych narzędzi i gadżetów, takich jak latarki czy sztućce, a z drugiej - by dziecko się nie nudziło. Wydawnictwo Kartograficzne Mapy.com.pl podpowie Wam dziś, "z czym to się je".

 

Dlaczego namiot, a nie pokój?

Na wstępie o tym, dlaczego w ogóle warto wybrać taką formę wakacji. Amatorzy kempingów cenią sobie wolność i swobodę, jaką gwarantuje namiot, a przede wszystkim kontakt z naturą przez całą dobę. Resztę dni w roku spędzamy w biurach, szkołach czy centrach handlowych. Wakacje to dobra okazja do tego, by odetchnąć, dosłownie i w przenośni. Wybierając namiot wiemy, że nie zabraknie nam dostępu do świeżego powietrza, a w razie gdyby dany kemping nam się nie spodobał, możemy szybko przetransportować się na inny, na przykład do sąsiedniego miasta i tym samym zwiedzić więcej.

 

Kiedy zdecydować się na wakacje pod namiotem?

Jeśli chodzi o porę roku, to oczywiście najwygodniej będzie latem, w szczycie wakacyjnego sezonu. Dobrze, jeśli termin wyjazdu nie jest planowany z dużym wyprzedzeniem - jak wszyscy wiedzą, pogoda potrafi być kapryśna, a ulewa czy niskie temperatury w namiocie nie są niczym przyjemnym. Wyjazd pod namiot najlepiej zaplanować na kilak dni przed, zapoznając się wcześniej z prognozami pogody, tak by nic nie zaskoczyło wczasowiczów.

 

Jeśli chodzi o wiek dzieci, to tak na prawdę nie ma tu on wielkiego znaczenia. Oczywiście każdy wiek ma swoje potrzeby: dziecko w wieku wczesnoszkolnym na pewno będzie podekscytowane takimi wakacjami i samo znajdzie sobie zajęcie, na przykład rozkładając namiot, pomagając rozpalić grilla czy studiując mapę okolicy, zaś nastolatek pewnie będzie wolał spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, bez rodziców, dlatego dobrze będzie zapewnić mu osobny namiot dla poczucia samodzielności oraz towarzyszy czasu wolnego, na przykład w postaci drugiej rodziny z dziećmi w podobnym wieku. Dobrze wyposażone kempingi serwują turystom udogodnienia dla rodzin z niemowlętami, dlatego tak na prawdę z najmniejszymi dziećmi też nie będzie żadnego problemu. Przewijaki, wanienki, nocniki czy krzesełka do karmienia - takie gadżety są na wyposażeniu wielu miejsc noclegowych, trzeba jednak dobrze rozeznać się w poszczególnych ofertach.

 

Kempingowe udogodnienia i rozrywki

Pola kempingowe posiadają przyłącza prądu, dzięki którym bez trudu przygotujemy posiłek, zagotujemy wodę, naładujemy elektronikę czy nawet napompujemy dmuchane materace i wodne zabawki. Zazwyczaj posiadają także świetne zaplecze sanitarne - toalety oraz prysznice z ciepłą wodą, a także miejsca do zmywania naczyń. 

 

Oprócz tego, kempingi oferują wiele atrakcji, takich jak place zabaw, baseny ze zjeżdżalniami czy animatorów, którzy opiekują się najmłodszymi, zabawiają ich i dają chwilę wytchnienia rodzicom. Ogromną zaletą wakacji pod namiotem jest także interakcja z innymi - prawdopodobieństwa spotkania innych rodzin z dziećmi jest ogromne, a to najczęściej skutkuje ciekawymi znajomościami, nawet takimi na długie lata.

 

O czym należy pamiętać?

Wybierając się pod namiot nie można zapomnieć o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim o ważnych dokumentach oraz ubezpieczeniu zdrowotnym, zwłaszcza jeśli wakacje planujemy za granicą. Dobrze jest także zabrać ze sobą różnego rodzaju meble i narzędzia kempingowe, takie jak krzesła, stoliki, naczynia, sztućce czy oświetlenie. Przydać się może także podstawowa apteczka oraz środki owadobójcze i łagodzące ukąszenia komarów. Dla wygody przydać może się także przedłużacz - jeśli miejsce niedaleko przyłącza prądu będzie daleko, za pomocą przedłużacza skrócimy sobie dystans, a także sznurek i klamerki, zwłaszcza jeśli wybieramy się w miejsce położone nad wodą i zamierzamy się kąpać.

 

Wakacje pod namiotem mogą być wspaniałą przygodą, nie tylko dla dzieci, ale też i dla rodziców. Odłożenie na bok telewizji, komputerów i smartfonów na pewno zintegruje rodzinę, a obcowanie z naturą pozwoli się wyciszyć!


Data dodania: 30.07.2017 - 13:55

Innowacyjna Gospodarka