Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Masz samochód? W to warto zainwestować

 

Wielu mówi, że w czasie posiadania samochodu można dwukrotnie doświadczyć euforii. Pierwszy raz wstępuje ona wtedy, kiedy kupujemy pojazd. Drugi raz mamy powód do satysfakcji, kiedy go sprzedajemy. Jest w tym trochę racji, bo własny środek transportu wymaga sporych inwestycji. Na co warto wydać pieniądze?

 

Dodatkowe ubezpieczenie

W wielu przypadkach standardowe ubezpieczenie OC to za mało. Przekonali się już o tym wszyscy ci, którzy uczestniczyli w poważnej kolizji drogowej. Okazuje się bowiem, że podstawowy zakres ochrony nie gwarantuje żadnych przydatnych rozwiązań. Tymczasem okazuje się, że wliczona w cenę pomoc lawety lub mechanika, który przyjedzie, gdy auto zawiedzie, bywa bardzo przydatna. To samo można powiedzieć o samochodzie zastępczym. Takie luksusy to jednak spory wydatek. Warto go jednak ponieść, kupując nowy samochód. Wówczas można sprawdzić opinie o Wonga. Są one potwierdzeniem tego, jakiej jakości usługi świadczy jeden z największych pożyczkodawców w sieci. Znając te wiadomości, łatwiej jest zdecydować się na skorzystanie z oferty. Wtedy można ze spokojem kupić większy pakiet ubezpieczeniowy bez poczucia winy, że podjęło się złą decyzję finansową.

 

Regularne naprawy

Wielu osobom uwaga ta może wydać się banalna, ale warto na bieżąco dokonywać najpilniejszych reperacji. Trzeba zatem bacznie obserwować swój samochód i usuwać te problemy, które można wychwycić odpowiednio wcześnie. Problem w porę zdiagnozowany można bowiem naprawić najczęściej niewielkim kosztem. Trzeba jednak przyznać, że niektóre wizyty u mechanika bywają kosztowne. Zdarza się jednak, że w przypadku takich nagłych wydatków zazwyczaj brakuje nam pieniędzy. Wtedy warto wejść na stronę internetową znajdującą się pod tym adresem. Znajdują się na niej najważniejsze wiadomości na temat tego, jak sfinansować różne nagłe naprawy. Te ciekawe dane pomagają w tym, by podjąć decyzję o skorzystaniu z pomocy finansowej. Dzięki niej możliwe staje się podjęcie działań mających na celu przywrócenie samochodowi dawnej świetności.

 

Alkomat

Będąc odpowiedzialnym kierowcą, nie można wstydzić się korzystania z tego urządzenia. Stoi ono na straży bezpieczeństwa nas samych i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w jego zakup niż po spotkaniu ze znajomymi wracać do domu bez świadomości na temat tego, czy jesteśmy zupełnie trzeźwi.

 

Drugi komplet kół

 

Sezonowe wizyty w serwisach wulkanizacyjnych bywają uciążliwe. Trzeba w końcu odbywać je dwa razy do roku. Koszt jednej to wydatek rzędu 50, a nawet 70 złotych. Sumując zatem wydatki w ciągu roku, wynoszą one nawet 140 złotych. O wiele lepiej jest jednak odłożyć nieco większą sumę, by kupić komplet felg wraz z oponami. Wtedy można samodzielnie dokonywać wymiany kół. Taka inwestycja zwraca się bardzo szybko. Do takich wniosków dochodzi coraz większa liczba kierowców. Oni wolą poświęcić czas spędzony w warsztacie na inne, ciekawsze aktywności. Warto iść za ich przykładem. Wtedy korzystanie z samochodu na początku każdego sezonu jest o wiele łatwiejsze.


Data dodania: 21.06.2017 - 15:58

Innowacyjna Gospodarka