Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Domki nad morzem: idealna opcja dla rodzin z dziećmi?

 

Już za chwilę skończy się szkoła, a tysiące dzieci z całego kraju rozpocznie sezon wakacyjny. Wiele rodzin chętnie spędziłoby ten czas nad polskim morzem, ale wyjazd nad Bałtyk coraz częściej wiąże się z ogromnymi wydatkami. Obecnie ceny w najpopularniejszych nadbałtyckich kurortach potrafią przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się kameralne miejscowości, np. Rogowo. Dziś rodziny z dziećmi chętnie wynajmują tam domki nad morzem.

 

Wakacje nad polskim wybrzeżem nie należą do tanich przyjemności. Ale nie może być inaczej, skoro za zwykłego gofra z bitą śmietaną i owocami trzeba w takich Międzyzdrojach zapłacić aż 13 złotych! W lipcu i sierpniu ceny produktów nad morzem idą zdecydowanie w górę. Nie powinno to jednak specjalnie dziwić, skoro wielu nadmorskich przedsiębiorców musi przez dziesięć miesięcy wyżyć z tego, co udało się im zarobić w trakcie trwania sezonu. Restauracje, przydrożne jadłodajnie, pizzerie, lodziarnie i smażalnie ryb windują ceny na potęgę, więc żeby móc spędzić wakacje nad Bałtykiem, trzeba mieć naprawdę gruby portfel. Rzecz jasna najwięcej z reguły wydają osoby, które przyjechały na wczasy z dziećmi, bo maluchy niemal zawsze generują dodatkowe wydatki: a to w trakcie spaceru każą sobie kupić lody, a to spodoba im się jakaś kolorowa zabawka. Można naturalnie odmówić, ale sporo osób zwyczajnie nie ma serca tego zrobić.

 

Domki nad morzem dla rodzin z dziećmi – tańsza alternatywa?

Rodziny z dziećmi szukając oszczędności, coraz chętniej wybierają mniejsze miejscowości, np. Rogowo. Miasteczko to przez lata było niedostępne dla turystów, gdyż okoliczne tereny wykorzystywała armia. Dziś to już jednak zamierzchła przeszłość, a tutejsze plaże ponownie kuszą urlopowiczów złotym piaskiem.

 

– Wojskowe sąsiedztwo wywarło spory wpływ na Rogowo, bo latami wstrzymywało rozwój turystyki w miasteczku, ale dzięki temu tutejsze plaże są teraz mniej zatłoczone, więc nie trzeba wysłuchiwać ciągłych awantur i krzyków – zauważa właścicielka ośrodka Palm Rogowo. – To miejsce, w którym można zwyczajnie odpocząć od zgiełku. Pewnie właśnie dlatego tak chętnie przyjeżdżają tu całe rodziny.

 

Palm Rogowo to domki nad morzem dla rodzin z dziećmi. Jeszcze pachną nowością, bo oddano je do użytku dopiero przed kilkoma miesiącami. I choć dostępne są dopiero chwilę, to rezerwacji na lipiec i czerwiec zaczyna już powoli brakować. Ludzi przyciąga nie tylko kameralna atmosfera samej miejscowości, ale również atrakcyjna cena w pełni wyposażonych domków letniskowych – przy sześciu urlopowiczach dobowy koszt wynajmu wynosi zaledwie 92zł za osobę. A przy ośmiu osobach spada do zaledwie 75zł. Można więc nieźle zaoszczędzić.

 

Dzieci mają co robić

Rogowo nie jest dużą miejscowością, ale mimo to nie można narzekać na nudę. Dawna baza wojskowa została przerobiona na Muzeum Lotnictwa. Dzieci niewątpliwie zainteresuje ekspozycja, której główną atrakcję stanowią zabytkowe samoloty: Iskra, M-3, LiM-5, Su-22 oraz Iryda. Można tam też na własne oczy zobaczyć fragmenty uzbrojenia i jeszcze kilka innych eksponatów, które udało się wydobyć z pobliskiego jeziora. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu docenią z kolei długą trasę rowerową, którą można dojechać m.in. do Kołobrzegu.

 

 

- Na terenie naszego ośrodka znajduje się boisko do siatkówki, trampolina i basen z podgrzewaną wodą, ale brzydka pogoda może skutecznie pokrzyżować wiele planów. Dlatego przygotowaliśmy zadaszone miejsce do gier towarzyskich, gdzie zawsze można stoczyć pojedynek w popularne piłkarzyki czy rozegrać partię w tenisa stołowego – dodaje właścicielka Palm Rogowo.


Data dodania: 16.06.2017 - 10:09

Innowacyjna Gospodarka