Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Do trójmiasta z najmłodszymi

 

Czy można się nudzić w Trójmieście? Co ciekawego można zobaczyć na wybrzeżu? Jakie atrakcje przygotowane są tam dla dzieci? Bardzo często ludzie zastanawiający się nad spędzeniem swojego urlopu, zarezerwowaniem apartamentów w Gdańsku, Sopocie czy w Gdyni zadają sobie takie pytania.

 

Wielu turystów przyjeżdżających do Trójmiasta na wakacje nie wie, że tak naprawdę na każdym kroku aglomeracji trójmiejskiej czekają na nich niesamowite atrakcje, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie.

 

Zaczynając od Gdyni, można tutaj nie tylko przejść się po pięknej piaszczystej plaży, po Bulwarze Nadmorskim, czy Skwarze Kościuszki. Na końcu Skweru można zwiedzić Akwarium Gdyńskie, dzięki któremu odwiedzający mogą z bardzo przyjemny sposób zapoznać się z urzekającą florą i fauną rodem z Morza Bałtyckiego. Również można wybrać się na największe koło widokowe w Polsce, oferujące przepiękne widoki na Panoramę Gdyni, ale również na cudowne zakątki miasta, a także na Półwysep Helski z wysokości 60m nad ziemią. Oczywiście można również skorzystać z wielu placów zabaw na świeżym powietrzu, jak i na płatnych salach zabaw, które przeważnie znajdują się w centrach handlowych, np. w Gemini, czy w centrum handlowym Riviera.

 

Sopot zachęca całe rodziny do spędzenia całego dnia w Aquaparku, gdzie może skorzystać nie tylko z basenów, ale również z różnego rodzaju zjeżdżalni, jak i z pomieszczeń relaksujących typu sauna czy masaże. Oczywiście obowiązkowo trzeba udać się na spacer na sopockie Molo, które obecnie ma długość 511,5m, z których 458m znajduje się nad wodą Zatoki Gdańskiej. Wieczorami Sopot staje się miastem imprezowym, wzdłuż ulicy Monte Casino znajduje się bardzo dużo knajp czy dyskotek, które zachęcają turystów do zabawy różnoraką muzyką.

 

Gdańsk, największe i najstarsze miasto wchodzące w skład aglomeracji trójmiejskiej, zachęcą turystów nie tylko przepiękną starówką, którą również można podziwiać z AmberSky, czyli z koła widowiskowego, znajdującego się na Targu Węglowym, który jest mniejszy niż koło znajdujące się w Gdyni, gdyż ma wysokość 50m. Jedną z największych atrakcji nie tylko dla dzieci, ale i również dla dorosłych, jest Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeże”, który oficjalnie został otwarty 1 maja 1954r. Gdańskie Zoo, znajduje się w dzielnicy Gdańsk Oliwa i jest czynne przez cały rok, również w soboty, niedziele i w święta. Na spacer warto wybrać się do Parku Oliwskiego. Warto również wybrać się do największej w Polsce papugarni, na gdańskim Suchaninie, gdzie w tak zwanej hali lotów można podziwiać ponad 60 ptaków, bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi, które można nie tylko pokarmić, ale również dotjknąć, pogłaskać.

 

 

Oczywiście Trójmiasto oferuje turystom jeszcze wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym nie ma mowy o nudzie, a planując urlop najlepiej zarezerwować sobie minimum dwa tygodnie wolnego i wynająć komfortowy apartament w Sopocie, Gdańsku lub Gdyni.


Data dodania: 11.06.2017 - 12:00

Innowacyjna Gospodarka