Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak zabezpieczyć dom przed dzieckiem?

 

To pytanie zadaje sobie każdy rodzic, kiedy dziecko zaczyna się przemieszczać. Obecnie wybór zabezpieczeń przed dziećmi jest ogromny, dzięki czemu starannie możemy zadbać o bezpieczeństwo naszej pociechy. Ciekawość dziecka nie zna granic, chęć poznawania świata sprawia, ze maluch z chęcią zagląda w najróżniejsze miejsca, wkłada palce między drzwi oraz wspina się na wysokości.

 

Zabezpieczenie gniazdek

Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenia gniazdek przed dziećmi. Można rzec, że jest to najważniejszy aspekt, który ochroni dziecko przed porażeniem prądem elektrycznym. Zabezpieczenia gniazdek firmy Canpol idealnie dopasowuje się do gniazdek elektrycznych. Zabezpieczenie blokuje całkowicie dostęp do prądu. Usunięcie zabezpieczenia możliwe jest tylko za pomocą specjalnych  kluczyków, które są w zestawie, a więc mamy pewność, że zabezpieczenie jest solidne.

 

Osłony narożnikowe

Warto zdecydować się także na osłony narożnikowe, szczególnie jeżeli nasze dziecko jest bardzo energiczne. Najczęściej taka osłona jest połączeniem dwóch rodzajów plastiku – twardego (od wewnątrz) i miękkiego (od zewnątrz), dzięki czemu osłona mocno przylega do stołu i dobrze amortyzuje uderzenia. Osłona mocowana jest na taśmę klejącą, a więc nie trzeba żadnych, specjalnych narzędzi, aby zamontować osłonę. Co ważniejsze, nie trzeba wiercić żadnych otworów w meblach, wystarczy osłonę po prostu odkleić.

 

Bramki na schody

W dwupiętrowych domach idealnie sprawdzą się bramki na schody, które są mocne i stabilne i uchronią dziecko przed ewentualnym upadkiem ze schodów. Bramka rozporowa nie wymaga wiercenia, ani montażu podkładek ściennych. Co ważne, nie zostawia żadnych śladów po demontażu.

 

W kuchni

Zbyt częste otwieranie lodówka może zwiększyć zużycie prądu, więc warto i to miejsce zabezpieczyć przed maluchem. Jeżeli w szafkach w kuchni posiadamy sprzęty, które mogą być niebezpieczne dla małego szkraba, warto pomyśleć o zabezpieczeniu i tego miejsca. Zwykły talerz czy pokrywka mogą być zagrożeniem dla dziecka. Jeżeli maluch często wkłada palce między szafki, warto zakupić specjalne klipy.

 

Kojec

Kojec to dobry sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, podczas zabawy, bez ograniczenia swobody. Ścianki kojca najczęściej wykonane są z siateczek, pozwalające obserwować otoczenie. Cała konstrukcja obita jest gąbką, a więc każdy upadek malucha kończy się miękkim lądowaniem. Dziecko może się swobodnie bawić, a rodzice mogą być spokojni o jego bezpieczeństwo.

 

Z pewnością tak przygotowany dom powinien być bezpieczny dla małego dziecka i pozwoli uniknąć kilku wypadków. Mimo wszystko należy pamiętać, że skrajne bezpieczeństwo nie jest dobre, dziecko musi mieć szansę, aby się wybawić, a także wiedzieć co jest bezpieczne, a co nie.

 

 

Źródło: zabawkaiwyprawka.pl - zabawki dla dzieci


Data dodania: 02.06.2017 - 10:59

Innowacyjna Gospodarka