Adopcja komórek jajowych szansą na dziecko - Mali Turyści - Atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca dla dzieci

Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Adopcja komórek jajowych szansą na dziecko

 

Leczenie niepłodności metodą in vitro polega na połączeniu komórki jajowej z plemnikami poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Niestety nie każda kobieta pragnąca zostać mamą posiada własne komórki jajowe nadające się do zapłodnienia. Pacjentki dotknięte tym problemem mają możliwość skorzystania z dawstwa komórek jajowych od anonimowej dawczyni.

 

Na czym polega in vitro z komórkami jajowymi inne kobiety?

Dawstwo komórek jajowych odbywa się w ramach programu opracowanego specjalnie dla kobiet, które chcą zostać matkami, ale z różnych przyczyn nie mają własnych komórek jajowych. Mogą zajść w ciążę dzięki procedurze in vitro, w której wykorzystane zostaną komórki anonimowej dawczyni. Zawsze pochodzą one od zdrowych kobiet, które urodziły już co najmniej jedno dziecko. Przed oddaniem komórki jajowej każda dawczyni przechodzi dokładne badania i testy wirusologiczne, genetyczne i psychologiczne. Dzięki temu lekarze mają pewność, że spełnia ona rygorystyczne warunki medyczne i formalne wymagane przez polskie prawo. W programie mogą wziąć udział wyłącznie kobiety - biorczynie w wieku do 49. roku życia.

 

Kiedy wskazana jest adopcja komórek jajowych?

Istnieje wiele wskazań przeprowadzenia adopcji komórek jajowych. Na pewno będzie nim przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników. Kolejnym wskazaniem są wielokrotne poronienia, zwłaszcza o nieznanej przyczynie, utrata płodności po przejściu inwazyjnej terapii onkologicznej, występowanie obciążeń genetycznych oraz wcześniejsze nieudane próby zapłodnienia pozaustrojowego.

 

Jak przebiega procedura in vitro z komórkami dawczyni?

 

Przyszła matka biorąca udział w opisanej procedurze otrzymuje co najmniej 3 zdrowe zarodki. Pacjentka ma prawo sama wybrać dawczynię komórek jajowych. Choć nie wie, jak wygląda oraz jakie są jej dane personalne, może bazować na podanych przez nią informacjach. W bazie znajdują się także zdjęcia z dzieciństwa dawczyń, co jest dodatkową pomocą w wyborze. Procedurę można wykonać przy użyciu nasienia partnera pacjentki lub nasienia anonimowego dawcy.


Data dodania: 02.06.2017 - 10:00

Innowacyjna Gospodarka