Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Safari na Zanzibarze

 

Wyspa pachnąca cynamonem i goździkami, usytuowana na Oceanie Indyjskim, tuż u wybrzeża Tanzanii – Zanzibar. Przybywający tuta turyści mogą liczyć an naturalnie piękne widoki, z nutką afrykańskiej dziczy, z egzotycznymi zwierzętami i plażami, których można się wylegiwać długimi godzinami. Spora część terenu porośnięta jest roślinnością charakterystyczną dla klimatu tropikalnego, co dodaje jeszcze większego uroku temu miejscu. Przybrzeżna rafa koralowa swoim pięknem, nie musi nikogo długo namawiać do zanurkowania w lazurowej wodzie. W ramach turystyki popularne są tutaj organizowane wyprawy safari po wyspie.

 

Wyprawy safari – sposób na poznanie afrykańskiej natury z bliska

Wyprawy safari są najlepszym sposobem poznania świata afrykańskich zwierząt. Nic tak nie przybliży nas do poznania ich życia, jak zobaczenie różnych okazów w ich naturalnym środowisku. Afryka charakteryzuje się bogactwem fauny i flory, które potrafi zadziwiać każdego podróżnika. Często ludzie wybierają się w te regiony, aby np. zobaczyć wielką piątkę Afryki. Tanzańskie safari gwarantuje tę możliwość, bez problemu można zobaczyć na własne oczy żyjące tam lwy, słonie afrykańskie, bawoły afrykańskie, nosorożce czarne i lamparty. Przedstawiciele tych pięciu gatunków, stanowią najniebezpieczniejsze zwierzęta świata, dlatego specjalne wyprawy na safari są odpowiedni zaplanowane i zorganizowane tak, aby turyści byli w pełni bezpieczni. Zwiedzanie takich miejsc odbywa się w specjalnie dopasowanych jeepach, z których można wszystko dobrze obejrzeć, a jednocześnie czuć się komfortowo i bezpiecznie. Safari to przygoda nie do opisania, trzeba doświadczyć tego na własnej skórze. Hasające po stepach dzikie zwierzęta np. zebry, gazele, antylopy, pawiany, gnu itp. z pewnością będą interesującymi obiektami do uchwycenia na fotografiach – trzeba tylko pamiętać, żeby zabrać aparat. Druga taka okazja może się już nie powtórzyć. Niekiedy takie wyprawy są nie tylko ekscytujące, ale dodają dreszczyku emocji, przez co z pewnością zostają w pamięci na długie lata.

 

Prywatne luksusy w afrykańskim stylu

Coraz częściej modne stają się wyprawy na safari z prywatnym przewodnikiem w prywatnym samochodzie terenowym. Turyści dzięki temu mają możliwość zatrzymania się przy tych atrakcjach, które są dla nich najcenniejsze. Wyprawy an safari nie muszą się opierać jedynie na podziwianiu dzikich zwierzą czy roślinności, ale mogą również stać się możliwością podglądnięcia życia tamtejszej ludności. W sąsiedztwie takich miejsc nie brakuje również dobrych hoteli, które oferują turystom usługi najwyższej jakości. Dlatego osoby, które nie lubią nocować w ekstremalnych warunkach, mogą być spokojne, o to, że w nocy będą mogły zasnąć spokojnie.

 

Błękitne wybrzeże – błękitna przygoda na Zanzibarze

Zdecydowanym walorem Zanzibaru jest otoczenie wyspy turkusowo-błękitnymi wodami Oceanu. Najlepszym sposobem na dostrzeżenie prawdziwego uroku tego miejsca, jest opłyniecie tej tanzańskiej wyspy tradycyjną drewnianą żaglówką. Warto wyposażyć się w sprzęt do nurkowania i skorzystać z uroków podwodnego świata, gdzie wśród raf koralowych żyje wiele nietypowych i kolorowych stworzeń morskich. Druga taka okazja może się już nie powtórzyć. Na wyspie nie brakuje knajp z prawdziwą tradycyjną i pięknie pachnącą kuchnią tego zakątku świata. Można więc kosztować smakołyków do woli. Na Zanzibarze można ulokować się w luksusowych, prywatnych willach i korzystać z uroków urlopu.

 

 

Zanzibar to miejsce piękne i dzikie, częściowo jeszcze niedotknięte turystyką. Atrakcje, z których można tutaj skorzystać, niewątpliwie zachęcają poszukiwaczy przygód do odwiedzenia tego cudownego zakątku.

 

Sarafi na Zanzibarze czyli wczasy jakich nie zapomnisz


Data dodania: 25.05.2017 - 15:10

Innowacyjna Gospodarka