Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Podróż ze zwierzęciem

 

Zbliżają się wakacje, czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Większość z nas już planuje wakacje, nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd z całą rodziną. Powodem są zwierzęta domowe, których nie chcemy lub nie możemy zabrać na wyjazd.

 

Mamy do wyboru następujące możliwości:

 

  • nigdzie nie wyjeżdżać
  • wyjechać w miejsce, gdzie zwierzęta domowe, zwłaszcza koty i psy są mile widziane, np. na działkę, na wieś do rodziny lub znajomych
  • oddać zwierzę pod opiekę komuś z rodziny, przyjaciół lub znajomych, komuś dokowo mamy zaufanie, że dobrze zaopiekuje się zwierzęciem podczas naszej nieobecności
  • pozostawić zwierzę  w specjalnym hotelu dla zwierząt
  • zabrać zwierzę ze sobą.

 

W przypadku gdy zdecydujemy się zabrać zwierzę ze sobą  nie stanowi to problemu, gdy planujemy wakacje w Polsce. Wystarczy zadzwonić do ośrodka, do którego się wybieramy i zapytać czy istnieje możliwość przyjazdu ze swoim pupilem. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy zadzwonić gdzieś indziej i znaleźć takie miejsce, gdzie nasz towarzysz będzie mile widziany.

 

Wyjazd ze zwierzęciem za granicę

Sprawy nieco się komplikują, gdy planujemy wyjazd za granicę. Wtedy trzeba przejść przez długą procedurę. Każde zwierzę, które przewozimy za granicę musi posiadać swój paszport. O paszport np. paszport dla psa należy postarać się nieco wcześniej, niż w ostatnich chwilach przed wyjazdem.

 

Ze zwierzęciem najłatwiej jest podróżować samochodem. Bardzo ważne jest zapewnieniu odpowiednich warunków podczas podróży. Podróż dla zwierzęcia często wiąże się z dużym stresem, dlatego koniecznie należy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim należy zapewnić naszemu pupilowi picie i ochronę przed działaniem słońca. Nie należy zostawiać zwierzęcia w zamkniętym samochodzie. Jeżeli musimy przywiązać zwierzaka na dłuższy czas, pamiętajmy, by nie zostawiać go na słońcu. Nie wolno też wprowadzać psa na plażę i zostawiać go bez opieki.

 

 

Ciężko wyobrazić sobie podróż ze zwierzęciem autokarem. To by była prawdziwa udręka zarówno dla zwierzęcia jak i jego właścicieli a także dla innych pasażerów. Wielu z nas jako środek transportu za granicę wybiera samolot. W większości linii lotniczych istnieje możliwość przewozu małych zwierząt domowych. Opłata za przelot zależy od wielkości zwierzęcia. O locie ze zwierzęciem należy wcześniej powiadomić linię lotniczą i koniecznie należy zapoznać się z zasadami podróży ze zwierzętami samolotem.


Data dodania: 24.05.2017 - 15:03

Innowacyjna Gospodarka