Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem czy na własną rękę?

 

Warszawa to jedno z najważniejszych miast Polski. Każdy powinien pojechać tam choć raz w życiu. To nie tylko stolica naszego kraju, ale również miejsce, gdzie można zobaczyć najważniejsze obiekty kulturalne, naukowe i historyczne. Jednakże, aby poznać miasto trzeba spędzić w nim wiele dni lub skorzystać z usług przewodnika.

 

Warszawa zwiedzana samodzielnie

Każdy Polak, którego zapytamy o Warszawę wymieni kilka najbardziej znanych budynków czy miejsc, które należy zobaczyć w stolicy. Znamy je z telewizji czy internetu. Dlatego też jadąc na prywatną wycieczkę do tego miasta z pewnością trafimy na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, przejdziemy się uliczkami Starego Miasta, odwiedzimy Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Zamek Królewski. Jeśli wśród turystów są dzieci lub młodzież to lista atrakcji zostaje powiększona o Centrum Mikołaja Kopernika i Ogród Zoologiczny. Ponadto znajdzie się tam jeszcze kilka obiektów z pierwszych stron gazet, które „powinno się zobaczyć”. Na zwiedzenie wymienionych obiektów wystarczy 2-3 dniowa wycieczka. Dopiero jeśli mamy więcej czasu wówczas Warszawa zaczyna powoli otwierać przed nami kolejne drzwi ciekawych miejsc.

 

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Nieco inaczej wygląda zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. Jeśli zgłosimy chęć zapoznania się z miastem w wyspecjalizowanym biurze turystycznym np. Greace-Tour, jego pracownicy zaproponują ciekawą trasę lub stworzą ją na życzenie klienta. Ciekawe jest przede wszystkim to, że wycieczki z przewodnikiem nie muszą pokazywać najbardziej znanych, aczkolwiek nie dla każdego ciekawych, punktów miasta. Wiele tras proponowanych przez biura jest przygotowywana tematycznie, dzięki czemu można zobaczyć miasto z interesującej turystę perspektywy. Dla miłośników historii ciekawą propozycją będzie wycieczka ukazująca Powstanie Warszawskie nie tylko w muzeum, ale również na ulicach Warszawy, gdzie można nadal zobaczyć pozostałości po wojennych pociskach. Dla fanów sportu interesująca będzie trasa, która obejmuje Stadion Narodowy oraz inne obiekty sportowe, na których trenują polscy sportowcy. Nie lada gratką może być możliwość obserwowania treningu piłkarzy czy spotkanie znanych lekkoatletów.

 

Wybierając się do Warszawy w celach turystycznych warto zastanowić się czy zwiedzać miasto samodzielnie czy też może skorzystać z doświadczonego przewodnika, który nie tylko wybierze najbardziej atrakcyjną trasę, ale również opowie o każdym odwiedzanym miejscu.

 

 

Artykuł opracowany wraz z http://www.gracetour.waw.pl/


Data dodania: 25.04.2017 - 14:08

Innowacyjna Gospodarka