Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Lubisz weekendowe wypady samolotem do europejskich miast? Sprawdź, jaki wymiar powinna mieć walizka kabinowa u poszczególnych przewoźników

 

Trzy dni w Rzymie, Paryżu lub Barcelonie? A może weekend w Szwecji lub na Krecie? Czemu nie! Promocyjne ceny biletów lotniczych i rozwijająca się sieć lotnisk sprawiają, że Polacy coraz częściej odpoczywają w weekendy poza miejscem zamieszkania.

 

Nawet weekendowy wyjazd, jeśli lecimy samolotem, wymaga zaplanowania w szczegółach. Jeśli masz już bilet i nocleg, teraz kolej na bagaż. Wprawdzie zarówno plecaki, jak i walizki mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak faktem jest, że w walizce nasze rzeczy się nie wygniotą.

 

Podczas kilkudniowych wyjazdów w interesujące miejsca najcenniejszy jest czas. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić godzinę na zwiedzanie zabytków lub picie kawy w urokliwych uliczkach europejskich miast niż czekać na lotnisku w oczekiwaniu na bagaż. Jeśli więc chcesz maksymalnie wykorzystać każdą chwilę krótkiego wypadu, zdecyduj się zabrać w weekendową podróż niewielką walizkę.

 

Walizka kabinowa

Walizka kabinowa idealnie sprawdzi się podczas lotu samolotem. Wybierając ją, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze, bo w części linii lotniczych (zwłaszcza tych tańszych) pobierane są opłaty za bagaż główny. Zabranie walizki o określonych rozmiarach i wadze nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wymiary te są jednak wystarczające, aby swobodnie spakować niezbędne na wyjazd rzeczy.

 

Na rynku przewoźników istnieją różne ograniczenia dotyczące zarówno wymiarów walizki kabinowej, jak i jej wagi. W poniższej tabeli zebraliśmy aktualne wymiary i wagi bagażu podręcznego popularnych linii obsługujących pasażerów pomiędzy europejskimi miastami.

 

 

 

Linie lotnicze

Wymiary

Waga

LOT

55x40x23cm

do 8 kg

Finnair

56x45x25cm

do 8 kg

Ryanair

55x40x20cm

do 10 kg

Wizzair

42x32x25cm

brak limitu

Lufthansa

55x40x23cm

do 8 kg

GermanWings

55x40x20cm

do 8 kg

KLM

55x35x25cm

do 12 kg

SAS

55x40x23cm

do 8 kg

Aer Lingus

55x40x24cm

do 10 kg

Alitalia

55x35x25cm

do 8 kg

British Airways

56x24x25cm

do 23 kg

 

Przed wylotem warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi przewozu bagażu na stronach internetowych konkretnych przewoźników. Limity te mogą bowiem ulegać zmianie zgodnie z obowiązującymi w liniach lotniczych regulaminami. Każdy bagaż, który przekroczy ustalony przez przewoźnika limit, musi zostać nadany jako bagaż rejestrowany.

 

Cabin size

Większość producentów walizek umieszcza w ich opisach hasło cabin size. Oznacza ono, że bagaż spełnia kryteria większości popularnych linii lotniczych. Warto jednak przed wylotem dokładnie sprawdzić to na stronie przewoźnika. Często wymiary walizek kabinowych podane są w calach. Walizki kabinowe to rozmiar 16`` i 18``.

 

Waga samej walizki jest równie istotna jak i jej trwałość. Warto więc wybierać te z lekkich i bardzo wytrzymałych materiałów - np. OCHNIK proponuje klientom walizki kabinowe z odpornego na uszkodzenia tworzywa ABS. Dodatkowo są one lekkie i mają pojemne oraz funkcjonale wnętrze,  zamykane pasami zabezpieczającymi.

 

Pakując rzeczy do walizki kabinowej, weź pod uwagę także fakt, że ze względów bezpieczeństwa płynne kosmetyki powinny być w opakowaniach do 100 ml i dodatkowo umieszczone w przezroczystej torebce o wymiarach 20x20 cm i pojemności 1 litra. Zastosowanie się do powyższych zasad z pewnością skróci odprawę na lotnisku.

 

 

Spakowani? Zatem przyjemnej podróży!


Data dodania: 14.04.2017 - 17:46

Innowacyjna Gospodarka