Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Kreatywne zabawy z dzieckiem

 

Żyjemy w czasach, w których brak czasu na cokolwiek, również na zabawę z dzieckiem. Jednak jest to niezwykle ważna rzecz, stymuluje, bowiem rozwój dziecka.

 

Zabawa dziecka z rodzicami to przede wszystkim zacieśnianie więzi. Spędzanie wspólnego jest niezwykle ważne, że względu na to, że buduje relacje. Jeśli zabawa jest kreatywna, dodatkowo zyskuje walory poznawcze. Rodzic może lepiej poznać swoje dziecko, jego pasje, rozwinąć w nim kreatywność, a także odkryć pewne talenty, o których być może do tej pory nie miał pojęcia.

 

Wspólne gotowanie vs. majsterkowanie

Chłopcy zapewne świetnie odnajdą się w warsztacie z tata, a dziewczynki z przyjemnością ugotują coś smacznego z mamą. To również rozwijanie wyobraźni, ale także kształtowanie smaków, wyrabianie praktycznych nawyków czy umiejętności, które przydadzą się w codziennym, dorosłym życiu. A może Twoja córka interesuje się modą? Może warto nauczyć ja szyć. Zacznijcie od prostych rzeczy, jak przyszywanie guzików. Z czasem może odnajdzie w sobie pasje krawcowej. Twój syn uwielbia samochody? Może to właśnie odpowiedni moment na pójście z nim do garażu i pomajsterkowanie przy Waszym aucie. Być może wyszkolisz przyszłego mechanika.

 

Prace plastyczne

To świetne zajęcia dla małych i dużych. Weźcie kredki albo farby i stwórzcie prawdziwe dzieła sztuki. Może zaprojektujecie wymarzony dom? Stworzycie niespotykaną łódź podwodną z kolorowego papieru? Dobrym pomysłem jest również zbudowanie domku dla lalek. Zabawka stworzona własnoręcznie cieszy bardziej niż zakupiona w sklepie. Frajdę sprawia nie tylko zabawa nią, ale również proces jej tworzenia.

 

Kalambury, scrabble

Jeśli Twoje dziecko jest starsze, zagraj z nim w scrabble. Młodsze dzieci mogą mieć problem z trudnością gry. Chyba, że wybierzesz wersję dla dzieci. Kalambury jednak sprawdzą w każdym przypadku. Gry rozwijają wyobraźnię, ale przede wszystkim pomagają poznawać świat, rozwijać słownictwo. Świetnym pomysłem jest również zagranie w „chińczyka” czy inne gry planszowe. Dzięki temu dziecko oderwie się od komputera i gier konsolowych, w zamian dostając równie wartościową rozrywkę.

 

Klocki Lego

 

To już rozrywka stara jak świat, ale wciąż atrakcyjna. Nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. W sklepie http://nasze-zabawki.pl/ znajdziesz szeroki wybór klocków, różnorodne kolekcje, które dowolnie możesz ze sobą łączyć. Dostosowane są one do różnych grup wiekowych. Każdy znajdzie coś tutaj dla siebie. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą tutaj swoich ulubionych bohaterów z filmów i kreskówek.


Data dodania: 07.04.2017 - 12:31

Innowacyjna Gospodarka