Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak wygląda teatr na co dzień?

 

 

Do kina chodzi się obejrzeć film, do teatru sztukę teatralną… a gdyby tak pójść do teatru na koncert lub wystawę? Dzisiaj jest to możliwe, ponieważ teatr wygląda zupełnie inaczej niż w czasach starożytnych Greków. Zmienił się również jego charakter, nadal pozostał miejscem kulturowym, który uczy, bawi i dostarcza rozrywki, jednak może to robić w różnych formach, zarówno poprzez sztukę teatralną, jak również koncert współczesnego zespołu rockowego. Teatr to nie tylko aktorzy, a artyści w ogóle.

 

Teatr nie dla wybranych

 

Nadal w świadomości niektórych Polaków istnieje przekonanie, że teatr jest rozrywką dla wybranych. Na sztuki teatralne mogą uczęszczać tylko Ci, którzy są zainteresowani sztuką, kulturą i  teatrem. Na przestrzeni kilku ostatnich lat teatr stał się miejscem, który jest dzisiaj przyjazny każdemu, jednak nie wszyscy chcą się o tym przekonać, unikając go i wybierając inną formę rozrywki. Bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar jest niczym zaproszeniem nawet dla tych najbardziej opornych, dla których wizyta w teatrze wiąże się z włożeniem eleganckiego, niewygodnego garnitury czy długiej, studniówkowej sukienki.

 

Teatr to jednak nie tylko sztuka teatralna i aktorzy, to liczne atrakcje, w których bierzemy udział na co dzień, jednak w zupełnie innych miejscach. Teatry, jak np. Teatr Szekspirowski w Gdańsku zaprasza swoich gości na liczne koncerty, jakie organizowane są na scenie teatru. Zamienia się ona w scenę, która ma odmienny charakter od tego, o jakim mamy wyobrażenie, myśląc o teatrze. Wielu takim wydarzeniom towarzyszy zaskakująca sceneria i efekty specjalne, które potęgują muzyczne doznania.

 

W teatrze możemy również wziąć udział w wystawach i obejrzeć dzieła wybitnych artystów. Jak wiadomo, sztuka pozwala dzisiaj na większą swobodę, co przekłada się na bardzo zróżnicowane formy obrazów, rzeźb, a także zdjęć. Wszystko to można zobaczyć nie tylko w muzeum, ale też w teatrze.

 

Teatr od kuchni

 

 

Aby się przekonać o wyjątkowości współczesnego teatru można na początek udać się na jego zwiedzanie. Taką możliwość daje Teatr Szekspirowskiktóry jest jedynym teatrem na świecie z otwieranym dachem, co już wskazuje na jego nowoczesne podejście do sztuki. Podczas odkrywania jego tajemnic na gości czeka mnóstwo atrakcji, w tym pokaz filmu, zwiedzanie sali głównej, galerii, tarasu widokowego, a także przejście po murze. Teatr, który otwiera się na gości, jest chyba najlepszą wizytówką współczesnego teatru.


Data dodania: 06.03.2017 - 07:08

Innowacyjna Gospodarka