Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jazda konna a ludzka psychika – wpływ Jazda konna a ludzka psychika – wpływ

 

Jeździectwo ma obecnie wielu amatorów, chociaż wielu z nas nadal wydaje się, że jest przeznaczone tylko dla osób wybranych. Tak naprawdę każdy z nas może czerpać mnóstwo korzyści z jazdy konnej, ponieważ nie tylko ma ona pozytywny wpływ na ciało, ale i na psychikę człowieka.

 

Poprzez jazdę konną możemy więcej czasu spędzić na świeżym powietrzu, blisko natury, czego zwykle nam brakuje. Taka wspaniała forma rekreacji, która przeznaczona jest dla każdego, niezależnie od wieku, ma też prozdrowotne właściwości, które związane z kontaktem z tak szlachetnymi zwierzętami, jakimi konie.

 

Dla wielu z nas jazda konna może wydawać się prosta – w końcu siedzimy tylko na siodle, ale w rzeczywistości wymaga ona wprawy i siły. Jeździectwo wobec tego jest kapitalnym treningiem dla różnych partii mięśniowych, ponadto pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki oraz wspiera kondycję. Z tego też powodu jazda konna często polecana jest osobom mającym problemy z wadami postawy czy też osobom niepełnosprawnym.

 

Ale na odziaływaniu na naszą fizyczność jazda konna nie wyczerpuje swoich zalet. Jak wspomnieliśmy na wstępie, także bardzo dużo dobrego może ona zdziałać dla nas w sferze psychicznej. Przede wszystkim jest to satysfakcja, jaką jeździec może odczuwać podczas bliskiej współpracy ze zwierzęciem. Nawiązanie z nim porozumienia będzie niezwykłym wydarzeniem, które niesie też wiele radości. Warto też wskazać, że kołyszące ruchy podczas jazdy konnej pozwalają na relaks, uspokajają, a także zmniejszają zdenerwowanie i stres, dlatego też jazda konna jest często polecana dla osób zapracowanych, zestresowanych w pracy.

 

 

Gdy na własnej skórze chcesz poznać prozdrowotne działanie jazdy konnej, zaprasza Dworek Stary Młyn w Strzeszynie (Starymlynstrzeszyn.pl) na Pojezierzu Drawskim, który oferuje specjalne szkolenia dla starszych i młodszych osób chcących zdobyć podstawy i doskonalić swoją technikę. Oprócz szkoleń goście mogą korzystać tutaj też z komfortowych noclegów. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Starymlynstrzeszyn.pl.


Data dodania: 01.02.2017 - 21:54

Innowacyjna Gospodarka