Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Co warto kupić, by podróż z dzieckiem była bezpieczna i komfortowa?

 

Przed podróżą z dzieckiem warto udać się na konsultację lekarską. Podczas transportu świetną rolę spełnia łóżeczko turystyczne, które zapewnia wygodę i komfort wycieczki. W przypadku podróży samochodem niezbędny jest fotelik oraz zabawki zapewniające rozrywkę dziecku.

 

Konsultacja z lekarzem

Przez każdą podróżą z małym dzieckiem warto wcześniej udać się na konsultację lekarską. Podczas takiej wizyty, doktor po obserwacji i wstępnym wywiadzie określi, czy cel i sposób podróży będzie umożliwiał karmienie i niezbędną higienę dziecka. Małe dzieci bardziej narażone na wirusy i zakażenia niż dorośli. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy w miejscu docelowym podróży będzie opieka lekarska, aby zapewnić bezpieczeństwo podopiecznemu. Gdy cel podróży jest w innej strefie geograficznej, koniecznie należy zaszczepić dziecko przed potencjalnymi chorobami, jak żółta febra w krajach Afryki.

 

Przenośne łóżko

 Gdy zależy nam na bezpieczeństwie w podróży, świetnym rozwiązaniem jest łóżeczko turystyczne. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na wielkość sprzętu. Na rynku można spotkać łóżka ważące do 10 kg, które łatwo mieszczą się do walizki. Gdy podróż będzie wymagała częstej zmiany miejsca pobytu, dobrze jest zainwestować w system szybkiego składania łóżeczka, co znacznie ułatwi przemieszczanie się. Obecne na rynku łóżko turystyczne ma wiele udogodnień, takich jak moskitiera, która pozwala na postawienie go na dworze, czy też daszek ochraniający dziecko przed słońcem. Ponadto łóżka mają w zestawie kółka z hamulcami, które ułatwiają transport. Cena podstawowego modelu zaczyna się od 100 , a najdroższe sprzęty z możliwością wibracji i uspokajania dziecka kosztują w okolicach 700 . Warto pamiętać, że łóżko turystyczne świetnie nadaje się też jako zamiennik standardowego łóżeczka domowego.

 

Podróż z dzieckiem w samochodzie – co kupić

 

Do każdego rodzaju podróży niezbędny jest fotelik dziecięcy, który jest dobrze dopasowany, tzn uwzględnia masę, wiek dziecka oraz pasuje do samochodu. Nieużywany sprzęt czy pożyczony od znajomych koniecznie musi być z atestem, który uwzględnia bezpieczeństwo, komfort, użytkowanie i czyszczenie. Należy też zadbać o odpowiedni strój, który musi być dopasowany do klimatu podróży. Gdy w samochodzie działa klimatyzacja, temperatura z tyłu pojazdu jest wyższa, przez co dziecku może być za gorąco. Ponadto częste postoje wpływają na zmianę temperatury, co negatywnie odbija się na zdrowiu i jakości podróży najmłodszych. Warto pamiętać, że małe dzieci źle znoszą monotonię drogi, więc należy zadbać o ich rozrywkę. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw kolorowanek, zabawki wydające dźwięki czy pluszowe zwierzątka


Data dodania: 27.01.2017 - 11:04

Innowacyjna Gospodarka