Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

3 niezawodne pomysły na spędzenie ferii zimowych

 

Zimowe ferie to wspaniały czas. Dzieci mają przerwę międzysemestralną, dlatego też wielu dorosłych dokłada wszelkich starań, by załatwić w tym okresie urlop i pozwolić sobie na chwilę odpoczynku i regeneracji sił. Niezależnie od tego czy spędzamy ten czas aktywnie, „bycząc się” na egzotycznej plaży, czy po prostu w domowym zaciszu, właśnie wtedy możemy nabrać nowej energii, zrelaksować się i odetchnąć od codziennego szaleństwa i nieustannego zabiegania.

 

Pomysłów na spędzenie zimowych ferii jest mnóstwo, a ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia i… nie da się ukryć – także fundusze. Ale bez obaw – koncepcji na niebanalnie i bardzo ciekawie spędzenie wolnego czasu jest naprawdę mnóstwo i wszyscy – młodsi i starsi, małżeństwa z dziećmi, pary czy single, bogatsi i ci o skromniejszym zasobie funduszy, mogą znaleźć coś dla siebie. Jak zatem można spędzić zimowe ferie? Poniższy zbiór pomysłów, przygotowany przez krakowskie Apartamenty Aurora sprawi, że nawet najmniej kreatywne osoby z łatwością zainspirują się ciekawymi rozwiązaniami na ten niepowtarzalny, zimowy czas.


 

Propozycje dla aktywnych - sport, sport i jeszcze raz sport

Jeżeli pomyślimy o sporcie i zimowych feriach, pierwsze, co przychodzi nam na myśl to białe szaleństwo. Przeróżne ośrodki narciarskie, zarówno w Polsce, jak i za granicą prześcigają się w ofertach dla narciarzy i snowboardzistów, by ci mogli spędzić czas zimowej przerwy tak, jak kochają najbardziej. Żaden szanujący się narciarz nie odpuści więc wyprawy do Białki Tatrzańskiej, Bukowiny, Krynicy, Muszyny, Korbielowa, Szczyrku czy zimowej stolicy Polski – Zakopanego, by poszusować po zaśnieżonych stokach oraz zachwycić się cudowną, zimową przyrodą. Co zamożniejsi wyjeżdżają w Alpy czy Dolomity, a nawet Himalaje by zakosztować prawdziwej narciarskiej przygody.

 

A co zrobić, jeżeli uwielbiamy sport, ale do narciarstwa raczej nie jesteśmy przekonani? Na to też jest rozwiązanie – wystarczy zapiąć łyżwy i wybrać się na jedno z wszechobecnych miejskich lodowisk, udać się na ściankę wspinaczkową, strzelnicę, siłownię lub basen – czy to zwykły, pływacki czy to termalny (taki, jak na przykład w Białce Tatrzańskiej czy Szaflarach). Tego typu atrakcjami zachwycone będą też na pewno dzieci, które, jak wiemy, posiadają zawsze niespożyte pokłady energii, a ich łóżka porównać można śmiało do ładowarki.


 

Z odpoczynkiem za pan brat

Wizyta w podtatrzańskich termach może okazać się znakomitym pomysłem również dla osób niekoniecznie przepadających za szaleństwami, wygibasami i codziennym aktywnym zmęczeniem, a raczej preferujących błogi relaks. Opcja ta idealna będzie także dla tych, którzy po pełnym aktywności dniu marzą o odrobinie odpoczynku i odprężenia. Baseny termalne posiadają bowiem specjalnie wydzieloną strefę relaksu, gdzie w gorącej wodzie można zafundować sobie masaż czy udać się do sauny, by wypocić z siebie wszystkie toksyny, „zaciągnąć się” orzeźwiającymi olejkami i rozgrzać się w zimowy czas. Kolejny pomysł to wizyta w SPA. Czemu nie, jeżeli tylko lubimy takie „klimaty”, to wszystko jest dla ludzi. Relaksacyjne masaże, oczyszczające zabiegi czy szereg działań poprawiających naszą urodę – brzmi interesująco? Może to okazać się zbawienne dla naszego zdrowia i poprawy samopoczucia.


 

Kulturalne ferie

Kino, teatr, filharmonia, a może jakiś ciekawy koncert w klubie czy nawet na sportowej hali? Jeśli mieszkamy w pobliżu jakiegoś większego miasta – na przykład Krakowa – to bez większego planowania możemy pozwolić sobie na zaczerpnięcie odrobiny kultury. Zwłaszcza, że w trakcie ferii praktycznie każda placówka oświatowo-kulturalna przygotowuje okolicznościową ofertę dla dzieci i dorosłych, osób samotnych czy par, młodszych i starszych. Całonocny maraton filmowy? Przedstawienie kukiełkowe? Wernisaż w muzeum? Zwiedzanie zabytków? Dostępnych opcji jest całe mnóstwo i nikt nudzić się nie może.

 

Byle do ferii!

 

Jak widać, pomysłów na ciekawe spędzenie ferii jest wystarczająco dużo i każdy bez problemu może znaleźć coś dla siebie. Co więcej, pomysły te można dowolnie łączyć i wybierać z nich to, na co akurat mamy w danym czasie ochotę. Nikt nie każe nam przecież cały czas jeździć na nartach czy aktywnie uprawiać sport, bez przerwy na relaks, masaż czy dobrą lekturę. Wiele z przedstawionych pomysłów doskonale się uzupełnia, a co z nich wybierzemy dla siebie - zależy tylko od nas.

 Data dodania: 04.01.2017 - 17:29

Innowacyjna Gospodarka