Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Z pociechą w świat

 

Nie trudno się domyślić, że podróżowanie ze starszym dzieckiem jest dużo łatwiejsze, niż z małym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by i młodszemu brzdącowi pokazać trochę świata. Wystarczy znajomość podstawowych zasad pielęgnacji w podróży, dobra organizacja wyżywienia poza domem oraz odpowiednie przygotowanie do przewożenia dziecka.

 

W dzisiejszych czasach w podróż, nawet daleką, można bez najmniejszych problemów wybrać się całą rodziną. Dobrze jest jednak kwestię wyjazdu z noworodkiem lub niemowlęciem odpowiednio wcześniej skonsultować z lekarzem, który oceni czy planowany wyjazd pozwoli zapewnić dziecku odpowiednie dla niego warunki, w razie jakichkolwiek pytań rozwieje wszelkie wątpliwości, a także doradzi szczepienia oraz zasady postępowania w celu zapewnienia ochrony przed chorobami zakaźnymi.

 

Bardzo często rodzice małych dzieci decydują się na zabranie ich w egzotyczne miejsca. Poniżej przedstawiamy 3 ciepłe kraje, które najczęściej odwiedzane przez rodziny z dziećmi:

 

Teneryfa

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wszystkim kojarzy się przede wszystkim z błogim wypoczynkiem na plaży, jednak ta najbardziej zaludniona hiszpańska wyspa oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji dla tych leniwych, jak również dla tych pragnących zaczerpnąć odrobinę aktywności fizycznej. Podczas urlopu warto jest odwiedzić największy park wodny na Teneryfie – Siam Park, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji zarówno dla siebie, jak i dla naszych pociech.

 

Kuba

Niezwykłe plaże, oldskulowe samochody i cygara – to nasze najczęstsze skojarzenia związane z Kubą. Będąc na wyspie koniecznie musimy zwiedzić Hawanęstolicę Kuby oraz największe miasto i jednocześnie największy port na Karaibach. Warto również na własne oczy zobaczyć prawdziwą perłę architektury kolonialnej – Trinidad. Jeśli wybierając się na Kubę mamy na celu zwiedzanie to musimy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do podróżowania z maluchem.

 

Meksyk

Tajemniczy świat Majów oraz robiąca na wszystkich niesamowite wrażenie Kryształowa Jaskinia to tylko dwie z wielu największych atrakcji Meksyku. Państwo to ma dużo do zaoferowania turystom, jednak dla tych pragnących leniuchowania również coś się znajdzie. Piaszczyste plaże skąpane w gorącym słońcu to doskonałe miejsce na relaks. Dopełnieniem wypoczynku będą smaczne miejscowe drinki i koktajle, których wyjątkowy smak na długo pozostanie w Twojej pamięci.


Data dodania: 28.12.2016 - 14:55

Innowacyjna Gospodarka