Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Zimowe atrakcje dla dzieci w Zakopanem

 

Wybierasz się z dzieckiem do Zakopanego? Zobacz, jakie atrakcje na Was czekają!

 

Dla młodych narciarzy

Ferie zimowe to najlepszy czas, żeby rozpocząć naukę jazdy na nartach/snowboardzie lub udoskonalić posiadane już umiejętności. W Zakopanem na narty z dziećmi polecamy stacje na Szymoszkowej, Harendzie i Nosalu.

 

Na Polanie Szymoszkowej znajduje się Kids Park Szymoszkowa, gdzie najmłodsi – pod okiem profesjonalnych instruktorówpobierają nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Kiedy dzieci zdobywają nowe doświadczenia, rodzice mogą je obserwować z wyciągu krzesełkowego. Obok przedszkola narciarsko-snowboardowego (skierowanego do dzieci w wieku 4-12 lat) znajduje się również zimowy plac zabaw dla najmłodszych.

 

Na Harendzie jest zlokalizowany Park dla Dzieci, w którym działa HSKI Klub Pingwina, czyli przedszkole narciarskie, gdzie odbywają się kursy dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Dla starszych dzieci (6-12 lat oraz młodzieży 12-17 lat) również organizowane treningi narciarski oraz snowboardowe w ramach szkółki HSKI. Obok przedszkola znajduje się pierwsza w Polsce Wioska Lapońska, gdzie najmłodsi mają okazję spotkać renifery i psy husky, a także zobaczyć, jak mieszkali rdzenni mieszkańcy Laponii. Kiedy pociechy zdobywają nowe doświadczenia, rodzice mogą wybrać się na okoliczne trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności.

 

Nosal to kolejne miejsce, które polecamy dla dzieci ze względu na atrakcyjną ofertę szkoły narciarskiej. Ośrodek Strama organizuje kursy dla najmłodszych (4-12 lat) wraz z atrakcjami, w tym: animacjami na śniegu, pomiarem prędkości czy teatrzykiem. Na koniec kursu dzieci otrzymują Odznaki Misia Stramusia, określające osiągnięty przez nie poziom umiejętności. A wszystko to w ramach Klubu Misia Stramusia.

 

Dla małych amatorów łyżwiarstwa

W Zakopanem dostępne 4 lodowiska.

 

Pierwszeznajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej. Przygotowano je na terenie szkolnego boiska, a w ciągu dnia jest obsługiwane przez uczniów.

 

Drugieprzy ulicy Bronisława Czecha. Ślizgawka rekreacyjno-sportowa znajduje się w środku profesjonalnego toru lodowego przeznaczonego do jazdy szybkiej.

 

Trzeciezlokalizowane jest w samym centrum Zakopanego, czyli w pobliżu Krupówek (Górna Rówień Krupowa). Ma powierzchnię 600 m2. To lodowisko odkryte, czynne codziennie w okresie zimowym od godziny 9.00 do 22.00.

 

Czwarteznajduje się w Zakopanem Harendzie, w pobliżu stoków narciarskich. Ma wymiary 30x20 metrów.

 

Ekstra atrakcjekuligi

Zimowy kulig w Zakopanem to jedna z tych atrakcji, którą najlepiej przeżywać wspólnie – w gronie rodziny i przyjaciół. Przejażdżka saniami konnymi to frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, szczególnie, że zwykle kończy się ona przy ognisku, nad którego ogniem można upiec kiełbaski, a nieopodal spróbować lokalnych przysmaków oraz posłuchać góralskiej muzyki. Najlepsze warunki na organizację kuligów panują w Dolinie Kościeliskiej oraz Chochołowskiej, ponieważ na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego drogi nie posypane środkami przyspieszającymi topnienie śniegu, co umożliwia przejazd saniami konnymi.

 

Ekstra atrakcjepsie zaprzęgi

Przejażdżka psim zaprzęgiem to niecodzienna atrakcja, którą polecamy osobom w każdym wieku, a szczególnie rodzinom z dziećmi. Większe grupy mogą również zainteresować się pokazami psich zaprzęgów, w których może wziąć udział nawet 30 osób.

 

Przejażdżki

Zanim sama przejażdżka, trzeba zapoznać się z psami, ze sprzętem, poznać więcej informacji na temat psich zaprzęgów, a także wziąć udział w specjalnym instruktażu powożenia. W ofercie dostępne 3 trasy o długości 2 kilometrów. Koszt tej atrakcji to 250 dla grupy do 4 osób.

 

Pokazy

Pokazy psich zaprzęgów to atrakcje kierowane przede wszystkim dla szkół, przedszkoli oraz ośrodków kolonijnych. W programie znajduje się m.in. poznanie się z psami, zabawy i konkurencje z udziałem psów, instruktaż powodzenia zaprzęgiem oraz nauka prawidłowego postępowania z psami. Pokaz trwa około 1,5 godziny.

 

Ekstra atrakcjeskutery śnieżne

Przejażdżka skuterem śnieżnym to atrakcja, o której nie można zapomnieć. Wycieczki skuterami organizowane w głównej mierze dla zorganizowanych grup dziecięcych i młodzieżowych. Wśród atrakcji (zgodnie z wybranym programem) znajduje się np. snow rafting, czyli jazda na pontonie za skuterem śnieżnym, kulig ze skuterem śnieżnym, czyli sanki podpięte do skutera oraz zimowa rura, czyli jazda na dmuchanej rurze, którą ciągnie skuter.

 

Młodsze dziecijeszcze nie uczęszczające do szkołymogą skorzystać z atrakcji, jaką jest Snow Kids, czyli przejażdżki skuterami śnieżnymi dla młodszych dzieci na Gubałówce.

 

 

Znasz więcej atrakcji?

Jak widzisz, w Zakopanem również najmłodsi turyści mogą znaleźć coś, co wywoła uśmiechy na ich ustach. Zakopane jest bowiem rajem dla miłośników zimowego szaleństwa. Liczne ośrodki narciarskie, w których umiejętności mogą nabywać już dzieci, które skończyły 2 lata. Łagodne trasy, piękne okolice, lodowiska, snowzabawy i prawdziwe rarytasy w postaci przejażdżek skuterami śnieżnymi, psimi zaprzęgami czy udziału w kuligach.

 

 

Wybierasz się do Zakopanego? Odwiedź stronęwww.visitzakopane.pl


Data dodania: 16.11.2016 - 17:08

Innowacyjna Gospodarka