Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Polisa dla smartfona – gdzie ją kupić?

 
 
Pęknięty wyświetlacz, zalanie, uszkodzenie głośnikakto z nas nie zna tych sytuacji. Można o nich usłyszeć od każdego użytkownika smartfonów. Smartfony dają ogromne możliwości, jednak postęp technologiczny nie poszedł w parze z trwałością sprzętu. Nowoczesne telefony psują się wyjątkowo szybko, a z pozoru niewinne upadki czy zawilgocenie mogą skończyć się wizytą w serwisie. Użytkownicy telefonów mobilnych coraz częściej sięgają z tego powodu po mobile insurance, czyli polisę dla smartfona. Gdzie można nabyć?
 
 
Wizyta w oddziale ubezpieczalni
 
Najprostszym sposobem kupna polisy dla smartfona jest wizyta w ubezpieczalni. Wystarczy iść do jej oddziału, wskazać, jakiego ubezpieczenia się szuka, a pracownik towarzystwa wskaże, jakie oferty dla danej osoby najkorzystniejsze. Aby skorzystać z tego rozwiązania, zwykle należy przedstawić dowód zakupu urządzenia wraz z datą nabycia sprzętu. Inne dokumenty z reguły nie wymagane, jednak może zdarzyć się, że przed podpisaniem umowy telefon zostanie sprawdzony przez serwisanta w celu wykrycia próby ewentualnego oszustwa ze strony klienta (np. ubezpieczanie uszkodzonego wcześniej telefonu).
 
 
Wybór polisy oferowanej przez sieć komórkową
 
Jeżeli smartfon jest nabywany podczas podpisywania nowej umowy abonamentowej z siecią komórkową, może ona zaproponować własną polisę dla telefonu. Miesięczna składka jest wtedy doliczana do abonamentu, a jej wysokość najczęściej nie przekracza 5 zł. Zwykle tego typu polisy cechują się wąskim zakresem ochrony ubezpieczeniowej, jednak brak możliwości przemyślenia, czy ubezpieczenie jest opłacalne (można je kupić jedynie w chwili podpisywania umowy) i niechęć do wertowania długich umów, sprawiają, że wiele osób się na nie decyduje. Składka wydaje się niewysoka, jednak w rzeczywistości bywa czasem znacznie wyższa niż podczas zakupu polisy bezpośrednio w ubezpieczalni.
 
 
Polisa online w zagranicznym towarzystwie
 
Kolejnym sposobem kupna polisy dla smartfona jest nabycie jej przez Internet w zagranicznym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jedną z najciekawszych ofert jest phone insurance, które proponuje zakład ubezpieczeniowy z UK. Brytyjska polisa jest kierowana nie tylko do mieszkańców Zjednoczonego Królestwa, ale do wszystkich osób, które przebywają na terenie Unii Europejskiej. Ubezpieczenie wyróżnia się niską składką w stosunku do proponowanego zakresu ochrony oraz gwarancją wypłaty odszkodowania w przypadku kradzieży telefonu. Jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż we większości polskich zakładów ubezpieczeniowych.


Data dodania: 15.11.2016 - 17:36

Innowacyjna Gospodarka