Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Parking przy lotnisku Modlin


 

Podróż samolotem najczęściej kojarzy nam się szybkością podróży, wygodą, ale również z koniecznością wcześniejszego pojawienia się na lotnisku w celu odprawy. Tym mniej przyjemne jest to, kiedy na lotnisko docieramy za pomocą komunikacji publicznej, a już szczytem rozpaczy jest podróż w godzinach szczytu.

 

Te powody są przyczyną rosnącego udziału podróżnych, którzy na lotnisko docierają swoim prywatnym samochodem. Jeżeli weźmiemy pod uwagę Warszawę i okolice ciekawą opcją wydaje się lotnisko Modlin. Lotnisko Modlin leży tak naprawdę poza Warszawą w Nowym Dworze Mazowieckim. Lotnisko Modlin obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze, a fakt że większość Polaków podróżuje właśnie tymi liniami, stanowi sporą zachętę. Kolejnym argumentem przemawiającym za lotniskiem Modlin jest lokalizacja. Jak wcześniej wspomniano lotnisko Modlin leży poza Warszawą, ale położenie w Nowym Dworze Mazowieckim jest zaletą. W szczególności dotyczy to osób, które na lotnisko chcą dotrzeć w godzinach szczytu. Powoduje to, że na trasie do lotniska Modlin są sporo mniejsze korki. Fakt że lotnisko Modlin leży w niejakim oddaleniu od Warszawy, a my lecimy tanią linią lotniczą raczej spowoduje, że nie wybierzemy transportu taksówką.

 


Większość osób docierających na lotnisko Modlin dociera do niego za pomocą własnego auta. Ale po dotarciu do niego zawsze jest pytanie co zrobić z samochodem. Pozostawienie go na uboczu lotniska bez żadnej opieki, to tylko zachęta dla złodzieja, który czyha na taką okazję. Najlepszym rozwiązaniem jest parking Modlin przy lotnisku Modlin. Koło lotniska Modlin są w zasadzie dwa parkingi. Parking Modlin na lotnisku oraz parking Modlin - Orange zlokalizowany tuż obok niego. Parking Modlin czy to ten na lotnisku czy Modlin - Orange, oferuje przede wszystkim całodobową opiekę nad naszym samochodem. Jest to bezcenne i wydaje się konieczne jeśli chcemy podczas wyjazdu, nie martwić się o nasz samochód jednocześnie mając pewność, że po powrocie będzie tam gdzie go zostawiliśmy w nienaruszonym stanie. Parking Modlin oraz parking Modlin - Orange oferują całkiem przystępne ceny. Cena oczywiście rośnie w zależności od tego jak długo chcemy samochód zostawić na parkingu, jednak z wydłużającym się czasem postoju cena jednostkowa za dobę spada. Podkreślmy również, że pozostawienie auta przez dłuższy czas na parkingu niestrzeżonym pod naszym domem, również nie gwarantuje nam jego bezpieczeństwa.

 


Oczywiście niektórzy powiedzą, że po co tłuc się samemu na lotnisko Modlin własnym autem, po to aby potem pozostawić auto na parkingu Modlin, płacąc za to dodatkowo. Oczywiście osoby, które wyjeżdżają na dłuższy okres czasu za granicę na przykład na pół roku, raczej nie skorzystają z tej opcji, bo faktycznie nie jest dla nich opłacalna finansowo. Takie rozwiązanie jest przemyślane głównie dla osób, wyjeżdżających na okres do około miesiąca lub krócej. Koszt parkingu jest w tedy relatywnie rozsądny. Suma początkowo może nas zastanowić, ale biorąc pod uwagę cenę taksówek w Warszawie i okolicach wcale nie jest taka wysoka. W najlepszym przypadku za kurs w dwie strony zapłacimy tyle co za miesiąc wynajmu parkingu ( mam tu na myśli kurs poza godzinami szczytu i przy założeniu, że taksówkarz jest uczciwy ), jeżeli poszczęści nam się mniej możemy zapłacić sporo więcej.

 


Kolejnym argumentem za pozostawieniem auta na parkingu przy lotnisku, jest możliwość obrania sobie własnej trasy po powrocie. Zamawiając taksówkę najczęściej chcemy jak najszybciej pojechać do domu, najkrótsza trasą ( aby oczywiście jak najmniej zapłacić ). Jeżeli trafimy na korek no to niestety utykamy w aucie z obcą osobą, na dość długi czas. Pół biedy jeżeli ta osoba jest znośna, zdarzają się jednak czasem ludzie irytujący, z którymi podróż bywa koszmarna.

 


Podsumowując : pozostawienie samochodu na parkingu Modlin jest rozsądnym posunięciem z wielu powodów. Po pierwsze jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to najlepsze dla naszego portfela. Po drugie zdecydowanie wygodniejsze. Po trzecie pozostawia nam większe pole do manewru po powrocie. Ostatecznie najczęściej jesteśmy tak przywiązani do naszych samochodów, że stają się one częścią domu do którego zawsze mil się wraca po powrocie.


Data dodania: 28.10.2016 - 20:59

Innowacyjna Gospodarka