Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Z dzieckiem na narty – jak przygotować się do wyjazdu?

 

Choć brak śniegu za oknem wcale nie skłania do myślenia o szusowaniu, to właśnie jesień jest najlepszym okresem na planowanie wyjazdu na narty. Zwłaszcza, jeśli uczestniczyć w nim będzie również dziecko.

 

Ferie z dzieckiem nie większym wyzwaniem logistycznym niż urlop dorosłych. Tym niemniej, jadąc z maluchem na narty, warto zaplanować wcześniej wszystkie aspekty podróży, by na miejscu już nic nie przeszkodziło cieszyć się ze wspólnie spędzanych chwil.

 

Wybierz odzież i sprzęt

Przed wyjazdem na ferie maluchowi koniecznie należy skompletować strój narciarski. Kombinezon może być jednoczęściowy lub dwuczęściowy. W wypadku tego drugiego, spodnie muszą mieć podwyższony stan i szelki, aby podczas upadku śnieg nie dostał się do środka. Z tego samego powodu niektóre kurtki wyposażone w specjalny pas śnieżny. Na stoku niezbędne będą także dwie czapki i dwa szaliki na zmianę oraz nieprzemakalne rękawiczki. Pod kombinezonem zaś oddychająca bielizna. Ważne: ubrania narciarskie muszą być dopasowane do wymiarów dziecka, nie warto kupować na wyrost. To samo dotyczy sprzętu. Narty dopasowywane do wzrostu maluchaza rok mogą już być za małe. Dlatego zamiast kupować nowy sprzęt narciarski, lepiej nabyć używany albo wypożyczyć na miejscu.

 

Znajdź odpowiednie miejsce

Jest kilka popularnych kierunków narciarskich: Słowacja, Austria, Włochy, Francja. W każdym z tych krajów działają ośrodki, które kierują swoją ofertę dla dzieci albo stosują szereg udogodnień dla rodzin z maluchami. Na przykład, w Jasnej na Chopoku po słowackiej stronie Tatr, dla najmłodszych jest wydzielone specjalne miejsce do jazdy na nartach. Z kolei, w austriackim Tyrolu każdy większy ośrodek posiada przedszkole narciarskie, gdzie można na parę godzin zostawić kilkulatka. W niektórych hotelach górskich na podobnej zasadzie działają nawet żłobki. Ze sporej ilości atrakcji dla dzieci słyną francuskie kurorty: w Les Manuires w ciągu dnia do dyspozycji jest śnieżny zamek, a wieczorem odbywają się imprezy, tańce i zjazdy z pochodniami. Podobne atrakcje czekają na maluchów także we Włoszech – tam niektóre ośrodki organizują dodatkowo wyścigi i zawody wśród najmłodszych.

 

Kup ubezpieczenie w podróży

 

I najważniejsza kwestia, z którą należy się zmierzyć przed wyjazdem na ferie, a o której sporo osób zapomina. To ubezpieczenie turystyczne, które pozwoli cieszyć szusowaniem bez żadnych obaw o nieprzewidziane wydatki. Takim wydatkiem może być leczenie urazu albo złamania w wyniku nieszczęśliwego wypadku, o które na stoku nie jest trudno, koszt przeprowadzenia akcji ratunkowej czy przetransportowania do szpitala. Polisę turystyczną można dopasować do swoich oczekiwać i potrzeb, wybierając z szerokiego wachlarza zakresów ubezpieczenia w podróży: od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, opóźnienia bagażu, zgubienia sprzętu sportowego czy ochrony mienia pozostawionego w domu. A wybierając się w podróż z rodziną, warto ubezpieczyć wszystkich jej członków. Na zdrowiu najbliższych lepiej nie oszczędzać.ZobaczUbezpieczenie podróży AXA - https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/


Data dodania: 28.10.2016 - 20:52

Innowacyjna Gospodarka