Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty


 

Kiedy wybrać się z maluszkiem do dentysty? To pytanie zadaje sobie każdy rodzic, którego dziecko przeszło już przez okres ząbkowania. Obawa przed tym, jak latorośl zachowa się podczas pierwszego spotkania ze stomatologiem często powoduje odwlekanie tego wydarzenia, a przecież im wcześniej odwiedzimy dentystę, tym większe szansę na to, że dziecko polubi swojego nowego lekarza.

 

Pierwsze wrażenia z pobytu w gabinecie stomatologicznymi

Odczucia towarzyszące dziecku podczas pierwszych odwiedzin u dentysty niezmiernie ważne. Od nich zależy, czy kolejne wizyty przebiegną spokojnie. Większość stomatologów dziecięcych otwiera się na małych pacjentów aranżując specjalne wizyty adaptacyjne. Odwiedzamy zatem jeden z takich gabinetów, by przekonać się, jak może wyglądać spotkanie z dentystą .

 

Jeden za najlepiej przygotowanych do wizyt małych pacjentów dentysta dziecięcy w Krakowie zachęca nas do odwiedzin z maluszkiem już w okresie, gdy pojawiają się u niego pierwsze zęby mleczne. Wizyta ma oswoić dziecko z gabinetem stomatologicznym, ale też, co może istotniejsze dla rodziców, nauczyć ich, jak właściwie pielęgnować i dbać o zdrowie jego jamy ustnej.

 

Dentysta dla dziecka musi stać się jego dobrym znajomym, do którego warto przychodzić. W poczekalni gabinecie znajdujemy mnóstwo zabawek, kolorowe ściany, ale przede wszystkim do pozostania tu zachęca spokojna atmosfera i uśmiechnięty personel.

 

Podczas wizyty dentysta dziecięcy pokazuje maluchowi na czym polega jego praca, pokazuje narzędzia, a nawet pozwala dziecku pobawić się w stomatologa. To ważne, w ten sposób maluch rozumie co dzieje się, gdy to on siada na fotelu dentystycznym.

 

Profilaktyka już od pierwszej wizyty

Stomatolog dziecięcy kładzie duży nacisk na profilaktykę. W ten sposób możemy uchronić przed dyskomfortem, który towarzyszy leczeniu. Ocena stanu ząbków pomoże ustalić plan dalszych działań.

 

Jeśli zęby zdrowe można zabezpieczyć je przed ewentualnymi późniejszymi ubytkami poprzez lakowanie lub lakierowanie. Oba zabiegi bezbolesne. Lakowanie polega na uszczelnieniu bruzd i szczelin w przypadku świeżo wyrżniętych zębów mlecznych za pomocą światłoutwardzalnych lub bioaktywnych cementów . Lakierowanie zaś to pokrywanie powierzchni zębów (zarówno mlecznych, jak i stałych) specjalnym lakierem fluorowym.

 

A co, gdy w zębach już ubytki?

Małe ubytki, wcześnie wykryte pozwalają na zastosowanie ozonoterapii, czyli leczenia bez konieczności borowania. To także powód, by z pierwszymi odwiedzinami u stomatologa nie zwlekać zbyt długo.

 

Przy większych ubytkach, dentysta dziecięcy stosuje znieczulenie zupełnie nieprzypominającego znieczulenia u dorosłych. Do zmniejszenia bólu używa się też niewielkich dawek gazu rozweselającego.

 

Stomatolog dziecięcy jest gruntownie wyszkolony w specyfice leczenia maluchów. To przekłada się też na atmosferę podczas zabiegu. Kolorowe plomby to jeden ze sposobów odwracania uwagi dziecka od przykrych doświadczeń, ale najistotniejsze jest ciepłe, przyjazne podejście do pacjenta.


Data dodania: 17.10.2016 - 13:23

Innowacyjna Gospodarka