Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak wybrać ogrodowy domek dla dzieci?

 

Domek ogrodowy to wspaniała atrakcja dla dziecka. Idealnie nadaje się do zabawy nie tylko w ciepłe dni, ale również i te bardziej pochmurne. Nasza pociecha będzie mogła stworzyć sobie w nim swoją własną kryjówkę czy miejsce do spotkań z kolegami i koleżankami i dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie w swoim własnym ogrodzie. Zanim jednak zdecydujemy się na określony zakup, dobrze jest się dowiedzieć o kwestiach, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania tej decyzji.

 

Rodzaje domków ogrodowych

Na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych rodzajów domków ogrodowych (https://www.praktiker.pl/produkty,1383/domki-dla-dzieci.html), dzięki czemu każdy będzie mógł kupić coś odpowiedniego dla siebie. Poszczególne produkty nie tylko różnią się pod względem wyglądu, materiału czy funkcji, ale również i ceny. Bez problemu znajdziemy więc tańsze wersje, na które każdy może sobie pozwolić.

 

Dość popularne plastikowe domki dla dzieci. Tutaj atutem ich jest właśnie niska cena, a także spora funkcjonalność. Takie produkty wyglądają bardzo atrakcyjnie, gdyż mają ciekawe kształty oraz wyraziste kolory, co podoba się najmłodszym. Poza tym plastik jest prosty w obróbce i łatwo jest zaokrąglić wszelkie rogi, nadając poszczególnym elementom opływowe kształty, dzięki czemu maluch ma zapewnione bezpieczeństwo podczas zabawy. Konstrukcje lekkie, więc nie tylko bez problemu sami wykonamy cały montaż, ale też ustawimy domek w odpowiednim miejscu. Takie produkty nie wymagają konserwacji i łatwo jest je utrzymać w czystości. Wadą jest dość duża podatność na uszkodzenia. Z czasem dodatkowo blakną wyraziste kolory i domek traci swój pierwotny wygląd.

 

Znacznie solidniejszy będzie drewniany domek ogrodowy dla dzieci. Z pewnością posłuży nam przez długi czas. Nadaje się nie tylko dla najmłodszych, ale również i starszych dzieci. Tutaj możemy na przykład rozważyć konstrukcję na drzewie. Drewniane domki wspaniale wpasowują się w przestrzeń ogrodową, albowiem wyglądają harmonijnie z pozostałymi elementami architektury. Poza tym w momencie, gdy zostaną uszkodzone, bez problemu możemy je naprawić czy odmalować. Niestety takie rozwiązanie jest znacznie droższe niż plastikowe.

 

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na taki domek dla dzieci, musimy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie naszych pociech. Dlatego też konstrukcja powinna być pozbawiona ostrych czy wystających elementów. Deski muszą być dokładnie wyszlifowane i zaimpregnowane. Ważnym elementem jest też stabilność oraz solidność. Powinniśmy mieć pewność, że konstrukcja wytrzyma wszelkie zabawy naszego malucha, a wiadomo, że dzieci mają mnóstwo energii.

 

Istotne także funkcje dodatkowe. Najprostszą wersją jest sam domek, gdzie dziecko będzie miało po prostu zamkniętą przestrzeń do zabawy. Warto jednak pomyśleć również o pewnych dodatkach. Tutaj świetną propozycją wszelkie drabinki, ścianki do wspinania oraz zjeżdżalnie, które połączone z owym domkiem. W tym przypadku jednak powinna to być konstrukcja drewniana, która jest znacznie stabilniejsza.

 

 

Kupując domek ogrodowy, musimy pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie naszego dziecka, ale również i postarać się znaleźć produkt dopasowany do zainteresowań malucha. Warto przy tym wybierać renomowanych sprzedawców, gdyż dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiony produkt jest wysokiej jakości i spełnia wszelkie warunki bezpieczeństwa, a przy tym posłuży nam przez wiele latLepiej jest zainwestować większą kwotę, ale mieć pewność, że ogrodowa zabawka zadowoli naszą pociechę i nie będziemy musieli każdego roku kupować czegoś nowego.


Data dodania: 05.10.2016 - 12:22

Innowacyjna Gospodarka