Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wieczorne przyjęcie przy grillu


 

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon grillowy, który trwa aż do jesieni. Pełnia lata jest więc doskonałą okazją, aby zorganizować wieczorne przyjęcie na działce, albo w ogrodzie. I chociaż tego typu spotkania w gronie znajomych należą do mało oficjalnych, warto postarać się o odpowiednią oprawę przyjęcia i smaczne przekąski.

 

Przygotuj miejsce

Jako miejsce do rozpalenia grilla najchętniej wykorzystujemy działkę, albo przydomowy ogródważne jednak, aby nie dym nie przeszkadzał sąsiadom, dlatego balkon to zdecydowanie zły pomysł. Niezależnie od tego, czy planujesz przyjęcie na tarasie, działce, czy też w ogrodzie, postaraj się o odpowiednie dodatki. Elegancko nakryty stół, serwetki i dekoracje będą wyglądały ładnie, a świeże kwiaty doskonale uzupełnią całość. Bukiety na stole nie powinny być zbyt okazałe, dlatego można je zastąpić prostą ozdobąwystarczy płytką misę napełnić wodą i umieścić w niej główki kwiatów z ogrodu. Kolorowe szpilki do koreczków ożywią nakrycia, a zabawne słomki do napojów doskonale pasują do letniego przyjęciatego typu dekoracje znajdziesz nptutaj. Kiedy zapadnie zmrok, przytulny nastrój stworzy światło świec, albo lampionów, które rozmieścisz wzdłuż ścieżek ogrodu, albo wokół stołu. Pamiętaj, aby ustawić je z dala od wszelkich materiałów, które mogłyby się zapalić.

 

Co podać?

Grill nieodzownie kojarzy się z potrawami mięsnymistek, kurczak lub kiełbaska to najchętniej wybierane dania z rusztu. Oczywiście nie warto się ograniczać, a poza tym należy pod uwagę wziąć fakt, że wiele osób nie jada mięsa, stąd dobrym pomysłem będzie przygotowanie warzyw. Doskonale nadają się do tego np. cukinia, pieczarki, ziemniaki, papryka, kukurydza czy bakłażan. Goście z pewnością chętnie sięgną również po sałatki, a także dodatki w postaci marynowanych warzyw, czy aromatycznych sosów do mięsa. Podczas tego typu przyjęć często podawane jest piwo, ale można też zaserwować inne trunki. Nie zapominaj o gościach którzy nie piją alkoholudla nich przygotuj napoje i soki owocowe.

 

Zadbaj o komfort gości

 

Dobra zabawa z pewnością zależy głównie od odpowiedniej atmosfery, jednak niewielkie nawet drobiazgi mogą nieco zepsuć nastrój. W letnie wieczory problemem bywają komary i inne owady, dlatego należy w pobliżu stołu rozpalić odstraszające je kadzidełka. Aby uchronić napoje gości przed osami, warto poszukać specjalnych nakładek na szklanki z miejscem na słomkę. Ciekawym pomysłem jest też zastąpienie szklanek słoikami z nakrętką, w których zrobisz otwór na rurkę. Podczas przyjęcia na świeżym powietrzu często wiatr zawiewa obrus na stół, stąd konieczne będą specjalne ciężarki. W upalne dni największym powodzeniem będą cieszyły się zimne napoje, dlatego należy je odpowiednio wcześnie schłodzićwykorzystaj w tym celu lodówkę turystyczną, albo ozdobną miskę, do której wsypiesz pokruszony lód. Wieczorem może zrobić się chłodniej, dlatego każdy z gości powinien dostać ciepły pled. Dzięki tym drobiazgom Twoje przyjęcie z pewnością będzie udane.


Data dodania: 27.09.2016 - 09:23

Innowacyjna Gospodarka