Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Co warto odwiedzić w Sopocie?


 

Sopocki Grand Hotel to kultowe miejsce, w którym nocowali najwięksi tego świata. To tu od 1956 roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej. Na wieczornego drinka z widokiem na morze warto wybrać się do Zatoki Sztuki.

 

Hotel Grand

Przy plaży króluje legendarny pięciogwiazdkowy Grand Hotel, najbardziej eleganckie i rozpoznawalne miejsce w Sopocie, gdzie do dziś śpią najważniejsi tego świata. Obiekt gościł m. in. Adolfa Hitlera z całym sztabem, Charlesa de Gaulle'a, Fidela Castro, Marlenę Dietrich, Omara Shariffa, Jana Kiepurę, Josephine Baker, Annie Lenox, Boney M, Shakirę czy Władimira Putina. Do tej pory pokój 226 nazywa się „degolówką”, a na wizytę prawie dwumetrowego prezydenta trzeba było zamówić specjalne, długie łóżko.

 

To byłe kasyno, powstałe w efekcie licznych nadużyć finansowych, było miejscem podpisania kapitulacji Helu i szpitalem wojskowym. To tu zadebiutowały Czerwone Gitary, nieprzerwanie nocują gwiazdy Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, kręcono znane filmy, nagrywano audycje radiowe, organizowano konferencje. Z Grand Hotelu tylko kilka kroków dzieli nas od miejsc, gdzie możemy wynająć wspaniałe apartamenty - Sopot ma dobrze sytuowaną sieć nowoczesnych apartamentowców, gdzie w komfortowych warunkach możemy spędzić rodzinny urlop o wiele bardziej swobodnie niż w ciasnym pokoju hotelowym.

 

Klimatyczne miejsca

 

Na wieczór polecane są sopockie Zatoka Sztuki lub Teatr Atelier imienia Agnieszki Osieckiej. Tu zawsze dzieje się coś godnego uwagi. Można napić się czegoś orzeźwiającego, patrząc na morze lub obejrzeć pokaz mody albo koncert. Fani imprez muzycznych polubią Sopot z powodu jazz festiwalu. Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej w 1956 roku odwiedziło aż 50 tysięcy osób, a pochód otwierający spowodował oblężenie miasta. Było to wyrazem potrzeby wolności w życiu i sztuce. Na plaży koczowały tysiące ludzi zainteresowanych muzyką, co porządnie wystraszyło członków partii. Miasto w dalszym ciągu przyciąga wielu zagranicznych artystów, którzy mogą wynająć w centrum uzdrowiska atrakcyjne apartamenty. Sopot to miejsce, gdzie muzyka przedarła się przez żelazną kurtynę między Wschodem i Zachodem.


Data dodania: 24.02.2016 - 12:11

Innowacyjna Gospodarka