Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Skok ze spadochronem – nie tylko dla dorosłych!

Emocjonujące skoki spadochronowe nie zarezerwowane jedynie dla wytrenowanych, doświadczonych i dorosłych. Teraz również mogą korzystać z nich ci, którzy nie osiągnęli jeszcze pełnoletniości. Jeżeli szukasz pomysłu na upominek dla swojego malucha, który uwielbia wszystko to, co związane z lataniem, pomyśl o wykupieniu dla niego skoku tandemowego!

 

 

Jak wygląda skok tandemowy?

Skoki tandemowe, jak sama nazwa wskazuje, odbywają się w dwójkębierze w nich udział sam skoczek oraz dodatkowo instruktor. Obaj spięci specjalną uprzężą. To powoduje, że do wzięcia udziału w skoku tandemowym nie trzeba wcześniejszych przygotowań, nawet badań lekarskich.

Skacze się wysokości 3000 metrów, co pozwala na wolne spadanie przez około pół minuty bez otwarcia spadochronu, a także z 4000 metrowaanalogicznie minuta, czyli jeszcze więcej emocji podczas podziwiania świata z perspektywy lotu ptaka. Lądowanie przy skokach tandemowych jest miękkie, wobec tego nie wywołuje ryzyka kontuzji.

 

Czy to bezpieczne?

Skok w tandemie należy do najbezpieczniejszych skoków spadochronowych. W tym przypadku nie dość, że skacze się z doświadczonym instruktorem, który nieraz ma za sobą tysiące skoków, to jeszcze dodatkowo stosuje się specjalne spadochrony tandemowe i automaty spadochronowe, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

Jakie ograniczenia?

W przypadku skoków osób niepełnoletnich podstawowym wymogiem jest dostarczenie zaświadczenia od opiekuna, które upoważnia do wzięcia udziału w skoku. Również trzeba pamiętać o innych wymogach – to co najmniej 120 do 140 centymetrów (ograniczenie zależne jest od szkoły spadochronowej i używanego przez nią sprzętu), a także maksymalnie 100 kilogramów. Skakanie niewskazane jest również u osób z epilepsją, łamliwością kości, niestabilnością kręgosłupa, ostrymi schorzeniami układu oddechowego i krążenia.

 

Ile kosztuje skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych rozpoczynają się od 550 złotych za skok z 3000 metrów, natomiast od około 700 złotych za skok z 4000 metrów. Warto dodatkowo zdecydować się na wykupieni usługi rejestrowania całego wyczynu, co kosztuje 200-300 złotych zależnie od szkoły. Po skoku można odebrać zmontowany film i fotografie, które wykonuje dodatkowy skoczek.

 

Gdzie skakać?

Najlepiej zdecydować się na polecaną szkołę z wieloletnim doświadczeniem. Zaprasza między innymi szkoła Skydive, której siedziba znajduje się w miejscowości Kruszyn niedaleko Włocławka. Również organizuje ona skoki w Przasnyszu i w Kamieniu Śląskim. Rezerwację skoku można wykonać całkowicie przez Internet. Więcej pod adresem: http://www.skydive.pl/skoki-w-tandemie/.

Skok ze spadochronem to niezwykła niespodzianka dla każdegojeżeli uważasz, że twoje dziecko byłoby nią zachwycone, pomyśl o kupienia właśnie takiego prezentu!


Data dodania: 08.12.2014 - 08:44

Innowacyjna Gospodarka