Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

"Mikroświat" - nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Milimetrowy wirek potrafi niemal bez końca regenerować swój organizm. Znana wszystkim muszka owocowa posiada ten sam gen hamujący rozwój nowotworów co człowiek. Mierzący pięć setnych milimetra niesporczak jest w stanie przeżyć w temperaturze od zera absolutnego do +150 stopni Celsjusza, przetrwać w całkowitej próżni, kwasie siarkowym i czystym dwutlenku węgla. W tajemniczym mikroświecie żyją superbohaterowie!

 

                                             „Mikroświat” to wystawa otwierająca drzwi do ich fascynującego uniwersum. Na unikatowych zdjęciach i filmach, wykonanych przy użyciu najnowocześniejszych mikroskopów zobaczymy małe organizmy, powiększone 500, 1000, 2000, a nawet 10 000 razy. Odkryjemy urządzenia i metody, pozwalające zobaczyć to, co niewidoczne. Przyjrzymy się oku muchy, pyłkowi akacji, strukturze kory, poznamy sekrety życia dafni i małżoraczka. Obejrzymy organizmy tak małe, że w uchu igły zmieściłby się ich milion. Samodzielnie dobierzemy próbki, skonstruujemy optymalny dla siebie mikroskop, przeanalizujemy budowę własnej skóry, paznokcia, włosa. Jeśli nawet przez chwilę poczujemy się nienaturalnie duziwystarczy zmienić skalę. Z perspektywy wszechświata wyglądamy jak wirek, muszka owocowa czy niesporczak.

Wystawa dostępna w Centrum Nauki Kopernik od 5 listopada 2014 r. do 30 sierpnia 2015 r.

Wstęp w ramach biletu do Kopernika.

Więcej na stronie: www.kopernik.org.pl/wystawy/mikroswiat


Data dodania: 31.10.2014 - 12:24

Dotyczy wpisu: "Mikroświat" - nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Innowacyjna Gospodarka