Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Powrót do domu i początek nowej misji

Koniec wakacji. To fakt. Trzeba wrócić do szkoły, zapakować tornister i zabrać się do czytania lektur, rozwiązywani skomplikowanych zadań matematycznych i zgłębiania tajników historii. W głowach Małych Turystów wciąż jednak pozostaje wspomnienie minionych dwóch miesięcy, spędzonych zapewne nie tylko na aktywnym wypoczynku ale też przy komputerze. Dla tych, którym miłe wspomnienia i tych, którzy mają chęć zasmakować nowości portal grajnik.pl przygotował masę niespodzianek.
 
 

Pszczółka Maja, Mario Bros i budowanie fortecy

Do wyboru mamy ponad 30 kategorii gier, dokładnie 5145 gier! Są wśród nich nie tylko gry jednoosobowe, ale też dla grupy, gry przygodowe, edukacyjne, muzyczne, hulaj dusza! Wystarczy włączyć komputer, wejść na stronę, wybrać i grać do woli. Portal oferuje całą masę zabawy zupełnie za darmo.

Zwrócić należy uwagę na fakt, że gry komputerowe to nie wyłącznie „marnotrawienie czasu na głupoty”. Odpowiednio dobrane zarówno do wieku, jak i płci dziecka mają również niezliczoną liczbę zalet!

Gry online pomagają w rozwoju umiejętności podstawowych, takich jak spostrzegawczość, twórcze i krytyczne myślenie, porozumiewanie się i utrzymywanie dobrych relacji interpersonalnych np. aktywne słuchanie, przekazywanie i przyjmowanie informacji zwrotnych, komunikowanie się, umiejętność negocjowania, rozwiązywania konfliktów, współdziałanie i praca w zespole. Bardzo często młodzi ludzie nawiązując kontakt poprzez Internet utrzymują później stałe znajomości a nawet przyjaźnie przekładające się na życie poza siecią. Poza tym granie to rozwój kreatywności, samodzielności, nauka cierpliwości, samokontroli i wytrwałości w dążeniu do celu.

Oczywiście wszystko z umiarem i z głową. Nadmiar i przesada także w tym przypadku szkodzi. Dlatego mali turyści grajcie, bawcie się, ale nie zapominajcie o otaczającym Was świecie.

 

Po co gramy? Czyli chęć rywalizacji, ciekawość, bohaterstwo

Dla osób, które już wciągnęły się w świat gier, pytanie „czemu gracie” jest pytaniem z serii głupich. To przecież oczywiste. Potrzeba rywalizacji, tworzenia niebezpiecznych sytuacji, udowadnianie sobie, że niemożliwe staje się możliwe. To ciekawość tego, co czeka nas „za zakrętem”, jak zakończy się jeden etap i co przyniesie następny. To wreszcie możliwość stawania się na chwilę kimś innym, tworzenie swojego bohatera od początku do końca, wpływania na jego wygląd, osobowość, umiejętności. To wszystko okraszone dreszczykiem emocji (a czasem nawet dreszczem) powoduje, że ciągle wracamy do niezakończonych misji, zbieramy nowe wojska, magazynujemy żywność, hodujemy zwierzęta, ścigamy się na nowych torach. To, jakie gry wybieramy zależy od naszej osobowości, nastroju, chęci i umiejętności.

Portal grajnik.pl to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy wiedzą czego szukają oraz dla tych, którzy ciągle jeszcze poznają i szukają miejsca z rozrywką dla siebie. Niezliczona liczba gatunków pozwala na próbowanie nowości, ale można tez liczyć na znane standardy. Dodatkowym plusem są świetne opisy gier, które niewątpliwie ułatwiają wybór.

Tak więc do dzieła Mali Turyści. W wolnej chwili wybierajcie, grajcie, bawcie się. Zbliża się okres chłodu i niepogody, gry online są fajną opcją na jesienno-zimowe wieczory.

Wystarczy włączyć komputer, wejść na stronę, wybrać i grać do woli. Portal oferuje całą masę zabawy zupełnie za darmo.


Data dodania: 01.09.2014 - 11:34

Innowacyjna Gospodarka