Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wydawnictwo Dwie Siostry poleca książkę pt. "Maleńka pani Flakonik"!

Wydawnictwo Dwie Siostry poleca książkę pt. "Maleńka pani Flakonik"!

Alf Prøysen
„Maleńka pani Flakonik”
Tłumaczenie: Andrzej Nowicki
Ilustracje: Krystyna Witkowska


Przedział wiekowy: 4+
ISBN 978-83-60850-31-2
Format: 150 x  185 mm
Oprawa twarda
Objętość: 84 strony
Termin wydania: 28 marca 2014
Cena:  26 (w tym 5% VAT)

 

                                                            Kolejny tom serii „Mistrzowie Ilustracji”: przygody trochę zwariowanej starszej pani, która od czasu do czasu niespodziewanie maleje.   

A gdyby nagle zmniejszyć się do rozmiaru flakonika… Niemożliwe? Powiedzcie to pani Flakonik! Jeszcze przed chwilą była zwyczajną starszą panią, a terazmąż niesie na zakupy… w kieszeni! To nic, że zwykle maleje w najmniej dogodnym momenciemaleńka pani Flakonik każdy kłopot potrafi zamienić w przygodę. Podróżuje na kocie, udaje nakręcaną lalkę, a nawet zostaje wybrana królową.

W norweskim oryginale pani Flakonik jest panią Łyżeczką. Na podstawie książki powstał japoński serial animowany pod tytułem „Pani Łyżeczka”. W polskiej wersji językowej głosu głównej bohaterce użyczyła Anna Seniuk.

Alf Prøysen (1914–1970) – norweski pisarz i muzyk, uznawany za jedną z najważniejszych postaci norweskiej kultury drugiej połowy XX wieku. Światową sławę przyniósł mu cykl książek dla dzieci o maleńkiej pani Flakonik.    

Krystyna Witkowska (1926–2000)graficzka i ilustratorka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci.

Więcej na stronie: www.wydawnictwodwiesiostry.pl


Data dodania: 20.03.2014 - 16:33

Dotyczy wpisu: Alf Prøysen "Maleńka pani Flakonik"

Innowacyjna Gospodarka