Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wydawnictwo Jedność poleca książkę "Złota legenda znad polskich jezior i lasów"!

Wydawnictwo Jedność poleca książkę "Złota legenda znad polskich jezior i lasów"!

Niegdyś mieszkali tu waleczni Jaćwingowie i Prusowie. Dziś pozostały po nich tylko nieliczne opowieści i kurhany cmentarne na wzgórzach. Nawet język ich zaginął. Lud ten u schyłku swego istnienia nie miał szczęścia. Z roku na rok coraz bardziej niszczony wojnami i głodem rozpraszał się w puszczy. Z biegiem lat wtopił się w inne narody. Tubylcy i ci, którzy przybyli na te tereny, stali się jednym ludem lasów i jezior. Wspólne sąsiedztwo, zmagania z życiowymi trudnościami, lęki i radości, miłość i śmierć połączyły ich w wielką rodzinę.

„Złota legenda znad polskich jezior i lasów” to obszerny zbiór baśniowo-legendarnych, a także prawdziwych opowieści o wydarzeniach i ludziach z tysiącletniej historii północno-wschodniej Polskiod Warmii po Litwę.

 

                                                    Przepięknie wydana książka, w twardej oprawie, z kolorowymi, oryginalnymi ilustracjami oraz tekstem pisanym na zdobionym papierze, który od razu kojarzy się z dawnymi czasami. 27 opowieści, część z nich to legendy, ale też prawdziwe historie. Idealna dla każdego, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Polecamy na prezent i nie tylko!  (według BIMBI.pl)

Ks. Jan Skorupski, urodził się i mieszka na Mazurach. Był misjonarzem w ojczyźnie papieża Franciszka. Obecnie jest proboszczem w Ełku i wykładowcą misjologii w WSD. Autor kilku książek.

Odbiorcy:
- jest adresowana do szerokiego grona czytelnikówdzieci, młodzieży i dorosłychzainteresowanych legendami oraz prawdziwymi historiami, które wpisały się w dzieje Krainy Wielkich Jezior
- prawdziwa gratka dla miłośników literatury regionalnej.

Dlaczego warto przeczytać książkę?
- ciekawe, często wzruszające opowieści o niezwykłych wydarzeniach związanych z tym regionem Polski
- barwne portrety wyjątkowych mieszkańców Warmii i Mazur, w tym zwłaszcza misjonarzy oraz współczesnych kapłanów
- bogactwo szczegółów dotyczących tutejszych sanktuariów czy utrwalonych w regionalnej tradycji miejsc kultu to szczególna lekcja rodzimej historii i kultury
- oryginalne ilustracje wprowadzające w klimat i będące ozdobą tego zbioru baśni i legend.

Autor/Autorzy: Jan Skorupski
Oprawa: 272
Format: 165x240 mm
ISBN: 978-83-7660-914-0
Rok wydania: 2014

Więcej na stronie: jednosc.com.pl


Data dodania: 04.03.2014 - 11:17

Dotyczy wpisu: Jan Skorupski "Złota legenda znad polskich jezior i lasów"

Innowacyjna Gospodarka