Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wydawnictwo Dwie Siostry poleca książkę "8 + 2 i domek w lesie"!

Zima nas nie rozpieszcza, ale ma to i dobre stronydługie mroźne wieczory zachęcają do czytania! ;) A Dwie Siostry szykują w tym roku dla młodych czytelników masę dobrych książek!
 
W lutym Wydawnictwo Dwie Siostry poleca książkę pt: "8 + 2 i domek w lesie".

„8 + 2 i domek w lesie” to nowe przygody bohaterów najpopularniejszej norweskiej książki dla dzieci: „8 + 2 i ciężarówka”. Ich autorka, Anne-Cath. Vestly, cieszy się w swoim kraju taką samą popularnością jak Astrid Lindgren w Szwecji. Seria opowiada o nietypowej rodzinie, którą tworzą mama, tata i ośmioro dzieci!
Premiera: 25 lutego 2014

 

                                            Anne-Cath. Vestly
„8 + 2 i domek w lesie”
Ilustracje: Marianna Oklejak
Tłumaczenie: Milena Skoczko


Przedział wiekowy: 5+
ISBN 978-83-63696-13-9
Format: 150 x  185 mm
Oprawa twarda
Objętość: 196 stron
Termin wydania: 25 lutego 2014
Cena:  29,90 (w tym 5% VAT)

Co to: aż jedenaście par śladów na śniegu przed domkiem w lesie? Właśnie wprowadzili się tutaj mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. A razem z nimibabcia. Teraz to najweselszy dom w całej Norwegii! Dzieci godzinami bawią się w chowanego, mama niespodziewanie ma czas na czytanie książek, tata wspina się na najwyższe drzewo ze swoim puzonem. A babcia? Trenuje skoki narciarskie, otwiera własny sklep i walczy z Indianami!

To drugi z dziewięciu tomów serii o przygodach sympatycznej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci. Każdy tom stanowi samodzielną całość. Seria doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej w latach 70., w której babcię zagrała sama autorka, oraz adaptacji filmowej w 2013 roku.

Anne-Cath. Vestly (1920–2008) – norweska autorka książek dla dzieci, ciesząca się w swoim kraju taką samą popularnością jak Astrid Lindgren w Szwecji.

Marianna Oklejak (ur. 1981) – ilustratorka i graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach projektowania książki i ilustracji. Autorka ilustracji między innymi nowych wydań książek Janusza Korczaka i do dziecięcych portali MKiDN i NAC. W 2011 roku trzykrotnie wyróżniona w konkursie IBBY.

Więcej na stronie: www.wydawnictwodwiesiostry.pl


Data dodania: 12.02.2014 - 11:30

Dotyczy wpisu: Anne-Cath. Vestly "8 + 2 i domek w lesie"

Innowacyjna Gospodarka