Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Niedzielne spacery z przewodnikiem w Krakowie

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie serdecznie zaprasza  11.08., 18.08. i 25.08.2013, na darmowesierpniowe wycieczki z przewodnikiemPoniżej szczegóły poszczególnych spotkań.

 

Niedziela, 11.08.2013: Nie tylko Kazimierz – szlakiem żydowskiej historii Krakowa

Historia żydowskiej obecności w Krakowie wiąże się nie tylko z KazimierzemRównież Stare Miasto i Stradom to miejsca ważnych wydarzeń w życiu tej społecznościTutaj wszystko się zaczęło, to tu istniała pierwsza ulica żydowska, a kupcy żydowscy sprzedawali swoje towaryPrzez lata najlepsze antykwariatynależące do żydowskich właścicielimieściły się przy ulicy Szpitalnej, a domy modlitwy w przedwojennym Krakowie rozsiane były po całej okolicy Starego Miasta. W czasie spaceru przejdziemy ulicamiktóre może mniej kojarzą się z historią Żydów w Krakowie, ale które noszą jej ślady do dzisiejszego dnia.

Początek wycieczki: Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego

Godz.11.00

 

Niedziela, 18.08.2013: Śladami Listy Schindlera

Film Lista Schindlera miał ogromny wpływ na rozwój turystyki na Kazimierzu. Obraz, który zdobył siedem statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej, opowiada historię niemieckiego przemysłowca i agenta Abwehry, Oskara Schindlera. W trakcie wycieczki przejdziemy szlakiem miejsc, które zostały utrwalone w filmie i porównamy historię w nim przedstawioną z faktami historycznymi.

Początek wycieczki: Pomnik Adama Mickiewicza na Rynku Głównym

Godz.11.00

 

Niedziela, 25.08.2013: Żydowscy architekci Krakowa 

Wycieczka szlakiem najwybitniejszych architektów Krakowa pochodzenia żydowskiego i opowieść o ich wkładzie w rozwój miasta. W trakcie spaceru dowiemy się, kim byli, co tworzyli, jakie wybierali style i kto był ich inspiracją. 

Początek wycieczki: Żydowskie Muzeum Galicja

Godz.11.00

 

Wydarzenia są częścią programu Muzeum Znaczy Więcej finansowanego przez Dutch Jewish Humanitarian Fund.


Data dodania: 08.08.2013 - 20:08

Dotyczy wpisu: Niedzielne spacery z przewodnikiem

Innowacyjna Gospodarka