Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

"Wakacje z piłką nożną" w pełni

Pięć tysięcy dzieci wystartowało w wakacyjnym programie województwa małopolskiego i małopolskiego zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Akcja skierowana jest do najmłodszych, którzy przerwę w nauce spędzają w miejscu zamieszkania.

 

                                                    Turniej spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony samorządów terytorialnych, rodziców, opiekunów i samych uczestników czyli dzieci w wieku 9-13 lat. Wiele z nich uczestniczyło w nowatorskim turnieju po raz pierwszy w życiu. Dla innych jest to jedyny sposób na aktywne spędzenie wakacji, głównie ze względów finansowych.
W zawodach biorą udział wszyscy chętni, drużyny klubowe, zespoły LZS, ekipy szkolne, niestowarzyszone, środowiskowe, z domów dziecka oraz złożone z dzieci przebywających na terenie Małopolski na turnusach kolonijnych.
Małopolskie zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe zaplanowało aż 108 turniejów gminnych, powiatowych, subregionalnych wraz z Wielkim Finałem 24 sierpnia na boisku Krakusa Swoszowice.
Jacek Kucybała, wiceprezes MZLZS podkreśla trafność zadania i liczby, budzące szacunek. – W pierwszej edycji „Wakacji z piłką nożną” frekwencja zwiększyła się z planowanej w początkowej fazie 2000 uczestników do przeszło 5000 dzieci.
Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowi przygotowało plakaty, dyplomy, obsługę lekarską, sędziowską, boiska, napoje, wyżywienie i ubezpieczenia dla młodych piłkarzy. Ponadto przygotowano nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz pucharów dla uczestników zawodów

Źródło informacji: www.malopolska.pl


Data dodania: 23.07.2013 - 17:18

Innowacyjna Gospodarka