Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Dzieci z Koszalina napiszą Listy dla Ziemi

Koszalin znalazł się w gronie ponad 120 miast i gmin, które przystąpiły do jednej z największych w tym roku akcji ekologicznych w Polsce. „Listy dla Ziemi", bo o nich mowa, to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. W wydarzeniu ma wziąć udział blisko milion osób w całej Polsce.

Głównymi celami Listów dla Ziemi : edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnego dla samorządów tematu segregacji odpadów i recyclingu. Pomysł, na który wpadła bielska fundacja, jest bardzo prosty. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu - podczas zajęć szkolnych - na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać listy. Ich tematyka może być związana m.in. z gospodarką odpadami, a zatem z tematem dziś bardzo aktualnym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową.

Listy łączą pokolenia
Dzieci zabiorą listy do domów i przekażą je dorosłym: rodzicom, dziadkom, wujkom. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie - chcąc napisać list - będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli - zawsze zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole - przeczytają przyniesione prace i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska.

Główne obchody akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi" w Koszalinie
Koszalińskie placówki oświatowe zostały zaproszone do udziału w akcji, otrzymując papier listowy, na którym napiszą listy dla Ziemi. Każda placówka została poproszona o przekazanie najpiękniejszego listu do Urzędu Miejskiego w Koszalinie celem ich wyeksponowania.
Główne obchody akcji odbędą się 30 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Sportowych w Koszalinie w godz. 10.00 - 11.00. Udział w pisaniu listów weźmie młodzież szkolna oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości będą m.in. prezydent Piotr Jedliński, zastępca prezydenta Andrzej Kierzek, dziennikarze, przedstawiciele instytucji zajmujących się ochroną środowiska.

Źródło informacji: www.koszalin.pl


Data dodania: 23.04.2013 - 18:03

Dotyczy wpisu: Dzieci z Koszalina napiszą Listy dla Ziemi

Innowacyjna Gospodarka